Žena

Japonci křičí v parku, že se milují

ZDROJ: Reuters/Stream.cz

29.1.2010 13:45 "Miluji tě! Chci být pořád s tebou, i až budeš babičkou!" I takové výkřiky se linuly z parku Hibija v centrálním Tokiu. Japonci, kteří jsou zvyklí své city spíše skrývat, je tam jednou za rok vyjeví naplno. Doslova je vykřičí do celého světa.

"Dlouhých 16 měsíců jsem bez práce, ale má žena se na mě pořád směje. Paní Čikako, miluji vás!" I to bylo jedno z hlasitých vyznání lásky, na němž se ale podepsala současná ekonomická situace. Muž, který tato slova pronesl, jen těžko přemáhal pláč. Jeho manželka byla jako mnoho dalších žen v publiku a neskrývala dojetí. Jiná žena přiznala, že jí mužova slova hodně zasáhla "přímo do srdce".

Za kuriózním láskyplným setkáním v parku stojí jeden muž, Kijotaka Jamana. Založil organizaci Japan Aisaika Organization, což znamená Oddaní manželé. Jeho záměrem je ukázat japonské muže jinak, než jak je zvykem. "Obraz Japonce ve světě je věčně přepracovaný byznysmen, ale já jsem chtěl říct lidem, že Japonci jsou vlastně hodně romantičtí," dodává Jamana.

Setkání milovníků, kteří se za své city nestydí, je předzvěstí Dne lásky ke své ženě. Ten slaví v Japonsku 31. ledna. A na svědomí ho má samozřejmě občanská organizace "Oddaní manželé".

Anna Kadavá

nahoru

Žena:

Pět jednoduchých rad, které okoření váš sexuální život

-

včera 14:48 Hledáte způsob, jak dostat do vaší ložnice nový svěží...

Filip Blažek: Chlap je chlap a ženská je ženská

-

včera 08:48 Obrazem: Jeho mimořádný talent rozeznali tvůrci...

Osobnostní rysy, které předurčují jedince k nevěře

-

14.7. 15:25 I zprvu sebekrásnější vztah může skončit nevěrou....

Utajovaná tvář Marlene Dietrichové

-

14.7. 09:06 Obrazem: Nadpozemské zjevení s „postelovýma očima“ a...

Dvacetiletá Američanka je továrnou na peníze, brzy možná přepíše historii

-

13.7. 16:02 Obrazem: Je nejmladší a dost možná nejúspěšnější z...

Petr Jurosz: Špatně vypletená raketa snižuje šanci na výhru

-

13.7. 12:10 Před osmou hodinou ráno už doplétá první raketu a na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů