Žena

Japonci křičí v parku, že se milují

ZDROJ: Reuters/Stream.cz

29.1.2010 13:45 "Miluji tě! Chci být pořád s tebou, i až budeš babičkou!" I takové výkřiky se linuly z parku Hibija v centrálním Tokiu. Japonci, kteří jsou zvyklí své city spíše skrývat, je tam jednou za rok vyjeví naplno. Doslova je vykřičí do celého světa.

"Dlouhých 16 měsíců jsem bez práce, ale má žena se na mě pořád směje. Paní Čikako, miluji vás!" I to bylo jedno z hlasitých vyznání lásky, na němž se ale podepsala současná ekonomická situace. Muž, který tato slova pronesl, jen těžko přemáhal pláč. Jeho manželka byla jako mnoho dalších žen v publiku a neskrývala dojetí. Jiná žena přiznala, že jí mužova slova hodně zasáhla "přímo do srdce".

Za kuriózním láskyplným setkáním v parku stojí jeden muž, Kijotaka Jamana. Založil organizaci Japan Aisaika Organization, což znamená Oddaní manželé. Jeho záměrem je ukázat japonské muže jinak, než jak je zvykem. "Obraz Japonce ve světě je věčně přepracovaný byznysmen, ale já jsem chtěl říct lidem, že Japonci jsou vlastně hodně romantičtí," dodává Jamana.

Setkání milovníků, kteří se za své city nestydí, je předzvěstí Dne lásky ke své ženě. Ten slaví v Japonsku 31. ledna. A na svědomí ho má samozřejmě občanská organizace "Oddaní manželé".

Anna Kadavá

nahoru

Žena:

Miřenka Čechová: Čas, kdy jsme jeden s druhým, se bohužel stále zmenšuje

-

dnes 09:11 Patří k úspěšným třicátníkům, pro které je svět za...

Umělkyně tvoří obrazy pomocí nalíčených rtů

-

včera 12:10 Obrazem: Nebaví vás chodit do muzeí a obrazy vám...

Luxusní kabelky podle poslední módy

-

včera 11:05 Obrazem: Právě probíhající týden módy v Londýně je...

Česká kuchyně se opět dostává do módy

-

včera 10:05 Před pár lety jsem zaznamenala pozoruhodný úkaz. I...

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ne, až po šedesátce, tvrdí průzkum

-

včera 08:42 Máte pocit, že po šedesátce život končí? Pak vězte, že...

Přestaňte s hltáním a přejídáním se pomocí jednoduchých triků

-

včera 07:21 Vzrůstajícím trendem mezi pracujícími lidmi je rychle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby