Krimi

Škrtič u soudu: Asi jsem to trochu přehnal

obrazek

Obžalovaný František Fölöp se u soudu jen velmi pomalu přiznával k uškrcení své známé.

FOTO: Aleš Honus, Právo

26.1.2010 10:14 Z uškrcení své čtyřiapadesátileté bytné a příležitostné milenky Dany se od úterka před ostravským krajským soudem zodpovídá šestatřicetiletý číšník z Ostravy František Fölöp. Ženu, která ho u sebe v malém bytě nechávala přespávat několik měsíců, zmlátil pěstmi a pak zardousil loni 19. července během jedné z častých hádek. Mrtvé tělo objevila policie o den později.

František Fölöp, který je otcem čtyř dětí, se seznámil se svou budoucí obětí v restauraci, kde pracoval jako číšník. V té době žil na ubytovně, protože ho jeho manželka kvůli nevěrám vyhodila z bytu. „Začátkem minulého roku mi Dana nabídla, že u ní můžu bydlet. Tvrdila, že budeme mít každý svůj život a nájemné budeme platit napůl,“ popisoval obžalovaný u soudu začátek společného soužití.

Později mu ale bytná začala vyčítat, že se potlouká po nocích, přespává u jiných žen a ji zanedbává. V osudný den 19. července konflikty vyvrcholily. „Přišel jsem domů a začala po mně křičet, že chodím za děvkama. Říkal jsem jí, ať neřve a nedělá ostudu, protože je hodně hodin, ale nedala si říct,“ řekl obžalovaný.

„Trochu jsme se pošťuchovali, pak jsem ji chytil pod krkem, odtáhl do ložnice a hodil na postel. Přiznávám, že jsem ji škrtil, ale pěstí jsem jí nedal,“ řekl.

Státní zástupce ale tvrdí, že šlo o velmi razantní útok, při kterém žena utrpěla rozsáhlá zranění po celém těle a mimo jiné přišla o dva zuby. „Nakonec ji uchopil za krk a rdousil tak dlouho, až na místě zemřela,“ řekl žalobce Jaroslav Kandráč.

Na dotaz, jak si vysvětluje, že žena utrpěla tak rozsáhlá zranění, Fölöp konstatoval. „Asi jsem to trochu přehnal. Bylo toho na mne v tu chvíli moc a dopadlo to tak, jak dopadlo.“ Hlavní líčení je naplánováno až do pátku a protože se někteří svědci omluvili, bude projednávání případu odročeno. Obžalovanému hrozí deset až patnáct let vězení.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Dvě sedmnáctileté dívky v Praze zkopaly spolužačku a vláčely ji za vlasy

-

dnes 11:31 Dvě 17leté dívky zkopaly ve čtvrtek svoji spolužačku v...

Muž se vydal na lup taxíkem, odjel s nepořízenou

-

dnes 11:03 Kuriózním způsobem se pokusil o přepadení lupič v obci...

Mladík s křivým zubem přepadl v Brně dvanáctiletého chlapce

-

dnes 10:59 Velice nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý...

Řidič, který na Mělnicku zabil matku dvou dětí, byl opilý

-

dnes 10:26 Čtyřicetiletý řidič, který pravděpodobně zavinil 3....

Začátek nového soudu s Rathem: právní bitva, ale také velká neznámá

-

dnes 09:20 Návrhy na nové důkazy, námitky a právní spory chystají...

V Brně prasklo vodovodní potrubí, ulice zalila voda

-

dnes 08:42 V Kotlářské ulici v Brně v noci praskl hlavní vodovodní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby