Krimi

Škrtič u soudu: Asi jsem to trochu přehnal

obrazek

Obžalovaný František Fölöp se u soudu jen velmi pomalu přiznával k uškrcení své známé.

FOTO: Aleš Honus, Právo

26.1.2010 10:14 Z uškrcení své čtyřiapadesátileté bytné a příležitostné milenky Dany se od úterka před ostravským krajským soudem zodpovídá šestatřicetiletý číšník z Ostravy František Fölöp. Ženu, která ho u sebe v malém bytě nechávala přespávat několik měsíců, zmlátil pěstmi a pak zardousil loni 19. července během jedné z častých hádek. Mrtvé tělo objevila policie o den později.

František Fölöp, který je otcem čtyř dětí, se seznámil se svou budoucí obětí v restauraci, kde pracoval jako číšník. V té době žil na ubytovně, protože ho jeho manželka kvůli nevěrám vyhodila z bytu. „Začátkem minulého roku mi Dana nabídla, že u ní můžu bydlet. Tvrdila, že budeme mít každý svůj život a nájemné budeme platit napůl,“ popisoval obžalovaný u soudu začátek společného soužití.

Později mu ale bytná začala vyčítat, že se potlouká po nocích, přespává u jiných žen a ji zanedbává. V osudný den 19. července konflikty vyvrcholily. „Přišel jsem domů a začala po mně křičet, že chodím za děvkama. Říkal jsem jí, ať neřve a nedělá ostudu, protože je hodně hodin, ale nedala si říct,“ řekl obžalovaný.

„Trochu jsme se pošťuchovali, pak jsem ji chytil pod krkem, odtáhl do ložnice a hodil na postel. Přiznávám, že jsem ji škrtil, ale pěstí jsem jí nedal,“ řekl.

Státní zástupce ale tvrdí, že šlo o velmi razantní útok, při kterém žena utrpěla rozsáhlá zranění po celém těle a mimo jiné přišla o dva zuby. „Nakonec ji uchopil za krk a rdousil tak dlouho, až na místě zemřela,“ řekl žalobce Jaroslav Kandráč.

Na dotaz, jak si vysvětluje, že žena utrpěla tak rozsáhlá zranění, Fölöp konstatoval. „Asi jsem to trochu přehnal. Bylo toho na mne v tu chvíli moc a dopadlo to tak, jak dopadlo.“ Hlavní líčení je naplánováno až do pátku a protože se někteří svědci omluvili, bude projednávání případu odročeno. Obžalovanému hrozí deset až patnáct let vězení.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

dnes 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

dnes 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

dnes 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

dnes 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při nehodě...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

dnes 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi upoutala...

Požár v Mochově mají hasiči pod kontrolou, zůstávají ale na místě

-

dnes 08:58 aktualizováno Hasiči mají již pod kontrolou požár v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby