Domácí

Vyšetřování žhářského útoku skončilo, Natálka má jít znovu do nemocnice

obrazek

FOTO: Aleš Honus, Právo

25.1.2010 10:18 Po osmi týdnech měla v pondělí malá Natálka z Vítkova nastoupit znovu do nemocnice kvůli dalším menším plastickým operacím. Kvůli nachlazení však byl její další pobyt v nemocničním prostředí odložen. Právo o tom informovala Natálčina matka Anna Siváková. Policie zároveň v minulých dnech ukončila vyšetřování útoku na dům romské rodiny.

Obžaloba, kterou si mají vyslechnout čtyři obvinění příznivci neonacistických hnutí, je na spadnutí a bude vznesena zřejmě už příští týden.

„V současné době se zástupci jednotlivých stran seznamují se spisem. Předpokládám, že obžalobu podám na začátku února,“ řekla Právu dozorující státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Lékaři budou děvčátku operovat prsty

O tom, že dvouapůlroční Natálka má znovu nastoupit do ostravské fakultní nemocnice za účelem plastických operací tří prstíků, se dozvěděla její matka minulý týden, když byla v nemocnici na kontrole.

„Musíme Natálce operovat kůži na prstech obou rukou. Na prstech je stažená,“ řekla minulý týden Natálčině matce primářka popáleninového Zdenka Crkvenjaš.

„Na levé ruce budou muset lékaři Natálce spravit kůži na malíčku. Na pravé ruce jde o dva prsty - ukazováček a prostředníček,“ dodala Anna Siváková.

„Do nemocnice jsme měly spolu nastoupit dnes. Natálka má ale rýmu a kašle. Proto jsem do nemocnice telefonovala a domluvili jsme se, že se operace odloží, až bude Natálka úplně zdravá. Musím s ní navštívit dětskou lékařku,“ dodala Natálčina matka.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Domácí:

Pandury poškozené při nehodě s fabií budou opravené už letos, tvrdí firma

-

dnes 18:30 Čtveřici obrněných armádních vozidel Pandur, která byla...

Muž, kterému vysychal malý mozek, se experimentální léčby nedočkal. Zemřel

-

dnes 17:19 Téměř před šesti lety Petra Adama postupně učinilo...

Výzvy k válčení v Sýrii? Ovčáčkův Twitter je soukromá záležitost, myslí si jeho nadřízený

-

dnes 15:52 Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře byla nedávná...

Proč už není v TOP 09? reagoval šéf pražského ANO na kritiku člena hnutí

-

dnes 15:02 Proč už není v TOP 09 nebo STAN? Tak ve čtvrtek...

Česko loni udělilo azyl 145 lidem, převažují Syřané a Ukrajinci

-

dnes 14:16 Česko loni udělilo azyl pětatřiceti Syřanům a stejnému...

Ministerstvo práce podalo další trestní oznámení

-

dnes 13:30 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve čtvrtek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby