Domácí

Kritizované hummery pražských strážníků by mohly jet na pomoc Haiti

20.1.2010 17:50 (aktualizováno: 20.1.2010 20:17) Pražský primátor Pavel Bém (ODS) nabídl českému ministerstvu zahraničí vozidla Hummer, která čerstvě používá městská policie, jako pomoc pro Haiti. Strážníci mají nyní k dispozici tři hummery. Bém také oznámil, že nákup těchto aut prověří.

Podle Béma záleží jen na tom, zda o ně budou humanitární organizace stát a najde se způsob, jak vozy na Haiti dopravit. Uvedl to server týden.cz s odkazem na Béma. Primátor tak znovu přitáh pozornost k podivnému nákupu těchto aut.

Jak uvedla TV Prima, k původně k jednomu hummeru koupila městská policie minulý měsíc ještě další dva za necelé dva milióny korun. Výběrové řízení je podle zákona nutné vypisovat u nákupu od dvou milionů. Tendr se proto nekonal.

"Samozřejmě se dotážu i pana ředitele Kotrouše (ředitel strážníků Vladímír Kotrouš),.. teď bych vynášel soud bez znalosti věci. Nicméně v obecné rovině si myslím, že v Praze hummery nepotřebujeme," řekl Bém Primě.

Bém svou nabídkou zaskočil strážníky i radní

Vedení strážníků, které čelilo kritice za to, že si taková auta do Prahy pořídilo, o Bémově iniciativě poslat terénní auta na Haiti nic neví.

„Dozvěděl jsem se o tomto úmyslu od novinářů,“ reagoval pro Právo náměstek městské policie Ludvík Klema a nechtěl ho komentovat. Pražští radní v úterý usnesením nabídli Haiti jakoukoli techniku.

„Nabízeli jsme záchranářský kamión Golem, ale není to tam jak dopravit. O hummerech nic nevím,“ řekl Právu náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Ministerstvo obrany se podle něho vyjádřilo, že Haiti přijímá jen finanční pomoc.

Češi vybrali už 33 miliónů

Magistrát navíc pošle na Haiti pomoc ve výši dvou miliónů korun. Dalších 20 miliónů dá vláda, více než 33 milióny korun přispěli lidé prostřednictvím humanitárních organizací. Do země míří jejich zástupci, aby zjistili, co Haiti nejvíce potřebuje.

Praha spolu s Českou televizí a Člověkem v tísni také pro Haiti organizuje koncert Help Haiti. Začne ve čtvrtek v jednu hodinu odpoledne na Staroměstském náměstí.

Sbírky na pomoc Haiti

trj, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

V Brně a Prostějově si připomněli vpád vojsk Varšavské smlouvy

-

dnes 16:39 Po celé republice si v úterý lidé připomínali padesáté...

V Praze je znovu torzo tanku od výtvarníka Davida Černého

-

dnes 16:13 Video: Na pražské náměstí Kinských nainstaloval...

V Holešově museli Sověti otočit hlavně tanků, do kasáren se nedostali

-

dnes 16:13 Video: Hlavně tanků namířené na kasárna v Holešově na...

Nový Bor hledá dívky ze snímku, který vyfotil Jan Palach

-

dnes 13:45 Seděly na dlažbě před kostelem v cípu novoborského...

Tohle není demokracie, sepsul Vondráček demonstranty. Babiš si prý už zvykl

-

dnes 12:39 Video: aktualizováno Na demonstrace jsem si zvykl,...

Babiš za pískotu davu: Svoboda v Česku není ohrožena. Každý si může říkat, co chce

-

dnes 12:20 Video: Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů