Krimi

Policie dopadla i pomocí článku v Právu podvodníka z Německa

4.1.2010 04:38 Pouhé tři dny trvalo českým policistům, než v Klatovech dopadli mezinárodně hledaného nebezpečného člena gangu internetových podvodníků Christiana Töppera (38) z Německa.

Poté, co ve středu čeští kriminalisté i prostřednictvím Práva zveřejnili informace, že berlínské státní zastupitelství vydalo na Němce eurozatykač a že se Töpper zřejmě zdržuje v ČR, ozval se jim telefonicky anonymně jeden svědek, který upřesnil pobyt hledaného.

„V sobotu 2. ledna ve večerních hodinách byl po pátrací akci organizované Národní centrálou SIRENE Christian Töpper dopaden klatovskými policisty. K jeho vypátrání zásadně přispěla pomoc veřejnosti, která reagovala na prosbu o spolupráci v deníku Právo,“ sdělil v neděli Michael Weiss z policejní centrály SIRENE, která se zaměřuje právě na hledané osoby v rámci schengenského prostoru a jen za loňský rok měla přes 550 zásahů.

Podle mluvčí kriminální policie Pavly Kopecké byl Töpper na seznamu nejhledanějších německých zločinců a před spravedlností unikal dlouhých osm let. Kopecká upřesnila, že se Töpper v minulosti podílel v rámci organizované mezinárodní skupiny na podvodných převodech peněz na internetu a na machinacích s platebními kartami se škodou v řádu několika miliónů eur.

Za to prý v minulosti dostal trest přes čtyři roky vězení, ale před nástupem za mříže zmizel. O jeho dalším osudu nyní rozhoduje plzeňské krajské státní zastupitelství, které by mělo Töppera podle všech předpokladů vydat brzy do Německa, aby tam nastoupil uložený trest. 

Radim Vaculík, Právo

nahoru

Krimi:

Případ zraněné ženy v Krkonoších odkryl slabinu záchranného systému

-

včera 17:26 Případ mladé účastnice víkendového závodu Krakonošova...

Policie kvůli bombě z války uzavřela na dvě hodiny centrum Hlučína

-

včera 16:12 aktualizováno V centru Hlučína na Opavsku našli v...

Zbitého muže ve Šternberku nechal umírat přes noc, dostal 12 let vězení

-

včera 16:02 Za loňskou vraždu bezdomovce ve Šternberku na...

Zastal se cyklisty, sám skončil s rozbitým obličejem

-

včera 15:54 aktualizováno Ani na okamžik nezaváhal Josef Červenka...

Neznámý pachatel zbil na Chrudimsku pštrosa tyčí, zvíře museli utratit

-

včera 14:55 Neznámý pachatel napadl o víkendu pštrosa v zemědělské...

Za skoro patnáct kilo pervitinu dvanáct let, soud snížil drogovému bossovi trest

-

včera 14:30 Video: aktualizováno Petr Ryžák, hlava a organizátor...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů