Krimi

Policie dopadla i pomocí článku v Právu podvodníka z Německa

4.1.2010 04:38 Pouhé tři dny trvalo českým policistům, než v Klatovech dopadli mezinárodně hledaného nebezpečného člena gangu internetových podvodníků Christiana Töppera (38) z Německa.

Poté, co ve středu čeští kriminalisté i prostřednictvím Práva zveřejnili informace, že berlínské státní zastupitelství vydalo na Němce eurozatykač a že se Töpper zřejmě zdržuje v ČR, ozval se jim telefonicky anonymně jeden svědek, který upřesnil pobyt hledaného.

„V sobotu 2. ledna ve večerních hodinách byl po pátrací akci organizované Národní centrálou SIRENE Christian Töpper dopaden klatovskými policisty. K jeho vypátrání zásadně přispěla pomoc veřejnosti, která reagovala na prosbu o spolupráci v deníku Právo,“ sdělil v neděli Michael Weiss z policejní centrály SIRENE, která se zaměřuje právě na hledané osoby v rámci schengenského prostoru a jen za loňský rok měla přes 550 zásahů.

Podle mluvčí kriminální policie Pavly Kopecké byl Töpper na seznamu nejhledanějších německých zločinců a před spravedlností unikal dlouhých osm let. Kopecká upřesnila, že se Töpper v minulosti podílel v rámci organizované mezinárodní skupiny na podvodných převodech peněz na internetu a na machinacích s platebními kartami se škodou v řádu několika miliónů eur.

Za to prý v minulosti dostal trest přes čtyři roky vězení, ale před nástupem za mříže zmizel. O jeho dalším osudu nyní rozhoduje plzeňské krajské státní zastupitelství, které by mělo Töppera podle všech předpokladů vydat brzy do Německa, aby tam nastoupil uložený trest. 

Radim Vaculík, Právo

nahoru

Krimi:

Policie řeší incident s pepřovým sprejem mezi analytikem a bezdomovci na sjezdu ČSSD. Rozhlas s ním ukončil spolupráci

-

dnes 16:06 Královéhradecká policie prověřuje incident, který se...

K obchodování na burze jsem tíhl odjakživa, řekl obžalovaný ze stamiliónového podvodu

-

dnes 15:33 Padesátiletý Michal Morch se od pondělí hájí před...

Tři muži napadli ve Vsetíně ženu, zachránil ji neznámý mladík

-

dnes 13:09 Mladíka, který se ve Vsetíně minulý týden zastal ženy,...

Řidič zablokoval v ostravském tunelu auto s mladou rodinou. Spletl si ho s jiným

-

dnes 12:50 Video: Až osm let vězení hrozí řidiči, který donutil...

V nemocnici podle obžaloby odpojil příbuzného od přístrojů. Neudělal bych to, hájí se muž

-

dnes 11:37 Svého bratrance, který loni na jaře ležel ve vážném...

Rumuni se k pašování uprchlíků nepřiznali, údajně o nich nevěděli

-

dnes 09:54 Video: aktualizováno Tachovský soud v pondělí ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby