Zahraniční

Na rekordní výhru je možné vsadit i na Slovensku

1.11.2003 14:44 V maďarské sázkové hře Lottó čeká na výherce jackpotu tento týden pohádkových 4,13 miliardy forintů (asi 514 miliónů korun). Někteří podnikavci začali přijímat tikety Lottó už i na jihu Slovenska.

"Ušetříme hráčům cestu," říká zaměstnanec malé sběrny ve městě Šamorín. Organizátoři domácích sázkových her však považují tento postup za protizákonný. Podle nich se na Slovensku mohou hrát pouze státem schválené sázkové hry a maďarské Lottó je hra jiné země.

Našli se však další podnikavci, kteří na Slovensku rozdávají tikety Lottó svým známým a sousedům. Následně je vyplněné odvážejí hromadně do Maďarska, samozřejmě, za poplatek. Tam je podají a potvrzené je vrátí sázkařům. V sobotu večer pak všichni napjatě sledují veřejnoprávní Maďarsku televizi, která losování vysílá v přímém přenosu. Všichni doufají, že výhru, která je stále nejvyšší v Evropě, získají právě oni.

Sázková kancelář přímo u hranic

Také maďarská akciová společnost Szerencsejáték, které hru Lottó provozuje, vyšla slovenským sázkařům vstříc. Aby obyvatelé Košic a okolí nemuseli cestovat až do obce Hidasnémeti, kde je první sběrna Lottó, postavili přímo u hranic mobilní sázkovou kancelář umístěnou v obytném vozu. Tvoří se před ní dlouhé fronty především před víkendem.

Podle maďarských médií ani v případě, že by tuto částku získal příští týden jediný hráč, nestal by se nejbohatším Maďarem. Částka 4,13 miliardy forintů by však stačila na vstupenku mezi pět nejbohatších Maďarů. Výhru však může získat také občan jiného státu.

Ivan Vilček, Právo (Bratislava)

nahoru

Zahraniční:

Atentát v nigerijské mešitě má desítky obětí

-

dnes 10:29 aktualizováno V mešitě na severovýchodě Nigérie se v...

Radioaktivní mrak se nad Evropu rozšířil z Ruska, podezření padá na jaderné zařízení

-

dnes 08:53 Radioaktivní mrak, který v září zahalil Evropu, měl...

Putin se v Soči setkal se syrským prezidentem Asadem

-

dnes 07:19 Video: aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin se...

V Osvětimi se našla brož v podobě přídělové karty na chleba

-

dnes 06:05 Více než 70 let po skončení druhé světové války se...

Polskou lékařku zabila přepracovanost

-

dnes 04:05 Mladá, sotva 28letá lékařka, která při službě na...

Pátrání po zmizelé argentinské ponorce je stále neúspěšné

-

včera 23:17 Video: aktualizováno Zvuky v moři, které zachytili v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby