Zahraniční

Na rekordní výhru je možné vsadit i na Slovensku

1.11.2003 14:44 V maďarské sázkové hře Lottó čeká na výherce jackpotu tento týden pohádkových 4,13 miliardy forintů (asi 514 miliónů korun). Někteří podnikavci začali přijímat tikety Lottó už i na jihu Slovenska.

"Ušetříme hráčům cestu," říká zaměstnanec malé sběrny ve městě Šamorín. Organizátoři domácích sázkových her však považují tento postup za protizákonný. Podle nich se na Slovensku mohou hrát pouze státem schválené sázkové hry a maďarské Lottó je hra jiné země.

Našli se však další podnikavci, kteří na Slovensku rozdávají tikety Lottó svým známým a sousedům. Následně je vyplněné odvážejí hromadně do Maďarska, samozřejmě, za poplatek. Tam je podají a potvrzené je vrátí sázkařům. V sobotu večer pak všichni napjatě sledují veřejnoprávní Maďarsku televizi, která losování vysílá v přímém přenosu. Všichni doufají, že výhru, která je stále nejvyšší v Evropě, získají právě oni.

Sázková kancelář přímo u hranic

Také maďarská akciová společnost Szerencsejáték, které hru Lottó provozuje, vyšla slovenským sázkařům vstříc. Aby obyvatelé Košic a okolí nemuseli cestovat až do obce Hidasnémeti, kde je první sběrna Lottó, postavili přímo u hranic mobilní sázkovou kancelář umístěnou v obytném vozu. Tvoří se před ní dlouhé fronty především před víkendem.

Podle maďarských médií ani v případě, že by tuto částku získal příští týden jediný hráč, nestal by se nejbohatším Maďarem. Částka 4,13 miliardy forintů by však stačila na vstupenku mezi pět nejbohatších Maďarů. Výhru však může získat také občan jiného státu.

Ivan Vilček, Právo (Bratislava)

nahoru

Zahraniční:

Bývalý katalánský lídr Puigdemont po vydání zatykače odjel z Finska

-

včera 22:45 Katalánský expremiér Carles Puigdemont v sobotu odjel...

Francouzská policie našla v supermarketu po atentátu výbušniny a zbraně

-

včera 19:29 Policisté vyšetřující útok v supermarketu na jihu...

Země EU včetně Česka by mohly ruské diplomaty vypovědět už v pondělí

-

včera 18:43 Dvacítka členských států EU, včetně České republiky,...

Statisíce lidí v USA demonstrovaly proti zbraním

-

včera 18:34 Video: Desetitisíce studentů a dalších lidí z různých...

Evropské státy se agresivně vyjadřují k otravě agenta, tvrdí Rusko

-

včera 18:09 Moskvě je nepříjemné, jak nepředvídatelně a agresivně...

Bývalý agent Skripal žádal Putina o milost, tvrdí špiónův spolužák

-

včera 14:29 Bývalý agent ruské vojenské rozvědky a pozdější...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby