Krimi

Oběť poznala lupiče na ulici, policisté ho zatkli

13.12.2009 13:56 Díky všímavosti jednoho z přepadených skončil v policejní cele nebezpečný lupič, kterého kriminalisté podezřívají z pěti loupežných přepadení, k nimž došlo v listopadu a prosinci v Českých Budějovicích. Jedna z obětí lupiče poznala na ulici.

"Nestává se tak často, že přepadený je tak všímavý, že pozná pachatele na ulici. Většinou se setkáváme s tím, že si lidé myslí, že ho poznali, ale realita je pak jiná,“ řekl Právu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

V tomto případě policisté podle popisu muže na rušné ulici záhy zadrželi a předali kriminalistům. Podezřelý z loupeží skončil v policejní cele. Podle Matznera měl muž přepadávat prodejny, bral většinou hotovost. Téměř vždy měl při ruce zbraň, jíž vyhrožoval. Nezalekl se ale ani větších akcí.

"Přepadl maskován poštovní pobočku a opět vyhrožoval zbraní. Z pošty nakonec utekl. Poslední akcí bylo přepadení čerpací stanice, opět se zbraní v ruce, z níž si odnesl několik tisíc korun. Podezřelý muž z Českokrumlovska oslaví pravděpodobně Vánoce jiným způsobem než si plánoval, policejní cela je však v tomto případě zcela na místě,“ dodal Matzner.  

Jiří Falout, Právo

nahoru

Krimi:

Mladý řidič u Milevska narazil do stromu, na místě zemřel

-

dnes 08:11 Při dopravní nehodě u Milevska na Písecku zahynul v...

Za skladování zakázané munice ve Vrběticích nikdo potrestán nebude

-

včera 19:07 Osvobozující rozsudek v případu skladování údajně...

Za pobodání expřítelkyně v Litvínově půjde Němec na pět let do vězení

-

včera 19:01 Ústecký krajský soud poslal na pět let do vězení...

Na řidičku v Jihlavě někdo střílel z protijedoucího vozu, útok nepřežila

-

včera 16:15 aktualizováno Policie v Jihlavě vyšetřuje násilný...

Soud požádal Vězeňskou službu o posouzení Janouškova stavu

-

včera 15:11 Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství...

V Rokytnici nad Jizerou zemřel chodec po střetu s pluhem

-

včera 13:53 Šestasedmdesátiletý muž zemřel v pátek krátce před...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby