Zahraniční

Nejvyšší mafiánské kmotry zatkla italská policie

obrazek

FOTO: Tomáš Holý, Novinky

5.12.2009 19:44 Italská policie v sobotu zatkla druhého největšího bosse sicilské mafie Gianniho Nicchiho a třetího muže v její hierarchii Gaetana Fidanzatiho. Oznámil to předseda vlády Silvio Berlusconi.

Osmadvacetiletý Nicchi byl zadržen v sicilské metropoli Palermu, kde se skrýval v jednom bytě jen několik set metrů od justičního paláce. Fidanzati, který je ve svých 74 letech jednou z historických postav organizace, byl dopaden na ulici v Miláně v severní části země.

Berlusconi řekl, že zatčení obou mafiánů je "nejlepší odpověď na pomluvy šířené neodpovědnými lidmi, kteří tak jenom špiní zemi". Zjevně narážel na páteční tvrzení bývalého mafiána Gaspareho Spatuzzy, že Berlusconi byl svého času spolčencem mafiánského šéfa Giuseppeho Graviana. [celá zpráva]

Nicchi byl na útěku od roku 2006. Loni byl v nepřítomnosti odsouzen k osmnácti letům vězení pro vydírání. Ministr vnitra Roberto Maroni ho dnes označil za nebezpečného, ambiciózního a nelítostného zabijáka. Podle Maroniho se Nicchi dostal do pozice "muže číslo dva", když byl loni po patnácti letech unikání zatčen Domenico Raccuglia.

Za momentálně nejvyššího představitele sicilské mafie je podle agentury Reuters označován jednapadesátiletý Matteo Messina Denaro, který uniká úřadům od roku 1993.

 

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Útok na přehlídce v Íránu: Rúhání viní státy Perského zálivu podporované z USA

-

dnes 08:07 Skupinu, která stojí za sobotním útokem na vojenskou...

Novináři prý objevili podle čísel pasů další možné agenty GRU

-

včera 20:38 Ruští novináři objevili skupinu podezřelých Rusů,...

Popocatépetl se opět ozval

-

včera 18:13 Video: Mexický Popocatépetl, jedna z nejznámějších...

Při nehodě trajektu na Viktoriině jezeře zemřelo přes 200 lidí

-

včera 17:03 Video: aktualizováno Více než 200 obětí si vyžádala...

Hasiči v Německu bojují s obřím požárem způsobeným vypálenou raketou. Ministryně se omluvila

-

včera 15:22 Video: Německá ministryně obrany Ursula von der...

Svědek v případě vraždy novináře Kuciaka prý odešel do České republiky

-

včera 13:55 Důležitý svědek v případě vraždy sedmadvacetiletého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů