Vánoce

Zatím nejvyšší vánoční strom mají ve Zlíně, měří 22 metrů

obrazek

Zatím nejvyšší vánoční strom v České republice stojí ve Zlíně

ČTK

3.12.2009 13:00 Ve zlínské místní části Štípa stojí zřejmě nejvyšší vánoční strom v České republice. Dvaadvacetimetrový smrk vysadili před sedmdesáti lety před místní školou, dnešní mateřskou školou, děti se svým učitelem. Například letošní vánoční strom na Staroměstském náměstí v Praze měří dvacet metrů.

Ve zlínských místních částech se vánoční stromy rozsvítily letos poprvé. Radnice poprvé mezi ně rozdělila peníze. Komise místních částí poté samy navrhují zastupitelům, jak s penězi co nejlépe v daném místě naložit.

Vánoční strom se letos rozzáří v šesti místních částech a v centru krajského města. "Vánoční strom zdobíme již řadu let, ale nikdy nevypadal tak jako letos, protože jsme na jeho výzdobu neměli tolik peněz," podotkla Hana Königová ze štípského místního úřadu.

Štípský smrk byl prvním na území Zlína, který se letos rozzářil. Další stromy již svítí také na Salaši a Kudlově. V pátek se rozzáří strom na zlínském náměstí Míru a v Malenovicích. V následujících dnech pak v Přílukách a Loukách.

ČTK

nahoru

Vánoce:

KOMENTÁŘ: Nehoda v Mikulandské ukázala zanedbávání bezpečnosti práce - Patrik Nacher

-

21.7. 09:00 Záchranné složky nám opět dokázaly, jak velcí jsou...

Tradice svátku Tří králů

-

5.1. 00:55 Připomínka legendy o mudrcích z Východu, kteří se...

Jak na kocovinu

-

31.12.2017 14:39 Bujaré oslavy k silvestru jednoduše patří....

Vojta Kotek: Silné, zajímavé ženy mě fascinují

-

31.12.2017 08:13 Od osmi let je v dabingovém studiu jako doma,...

Silvestrovské koktejly, které zpestří příchod nového roku

-

29.12.2017 15:06 Bujaré oslavy a míchané nápoje k silvestru...

Tajemství šumivých vín

-

28.12.2017 12:32 Lehké přiťuknutí skleniček se šumivým vínem a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů