Domácí

Antiislamista Wilders v ČR nevystoupí, nemá kde

obrazek

Geert Wilders

FOTO: Michael Kooren, Reuters

26.11.2009 09:53 (aktualizováno: 26.11.2009 10:09) Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders zrušil návštěvu České republiky. Důvodem je podle senátora Jiřího Oberfalzera, který protiislámského agitátora do Prahy pozval, že nebylo možné zajistit pro přednášku prostory.

"Palác Aventin, se kterým byla přednáška domlouvána, těsně před podpisem smlouvy ucukl a jednání navíc popřel. Majitelé se totiž podle svých slov obávají odvety ze strany muslimů," uvedl v tiskovém prohlášení šéfredaktor Eurabia.cz  Edvard Steinský, který spolu se senátorem Jiřím Oberfalzerem politika pozval.

Původní vystoupení v Senátu, kam Wilderse pozval právě Oberfalzer, zakázal totiž předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). [celá zpráva]

„Počet zájemců o přednášku překonal počet míst, které sály poskytovaly. Museli jsme odmítat i zájemce o rozhovor s panem Wildersem z řad médií. To svědčí o tom, že naše rozhodnutí Geerta Wilderse pozvat, bylo trefou do černého a povzbuzuje nás to v dalším úsilí,“ dodává Steinsky.

Předseda populistické, protiimigrantské Strany pro svobodu Wilders, kritik politiky multikulturalismu, požaduje omezení vlivu Evropské unie, odmítá vstup Turecka do EU, usiluje o zastavení imigrace do Nizozemska a chce zakázat výstavbu mešit v zemi. Úspěch zaznamenala jeho strana v letošních volbách do Evropského parlamentu, v Nizozemsku skončila na druhém místě. Za své výroky proti islámu se má v lednu zodpovídat před soudem.

O obrovský rozruch kolem své osoby se Wilders zasadil svým protiislámským videem Fitna, v němž spojil zpravodajské záběry z muslimských teroristických útoků a jejich xenofobních projevů s úryvky z koránu.

Novinky

nahoru

Domácí:

Meteorologové varují před vznikem požárů na jihu Moravy

-

dnes 10:53 Meteorologové vydali v úterý výstražnou informaci na...

Zimola narušil jednotu ČSSD

-

dnes 09:55 Jednota sociálním demokratům po referendu o vstupu do...

Schodek rozpočtu bude 50 miliard, schválila vláda. Je to rozhazování, kritizuje pravice

-

dnes 08:31 aktualizováno Česká republika bude v roce 2019...

Armáda chystá obří přezbrojení za 100 miliard

-

dnes 06:39 Během příštích deseti let chce velení české armády...

Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa

-

dnes 05:22 V otázce, zdali nominace Miroslava Pocheho do čela...

Foldyna: Nemůžeme ze sebe udělat hlupáky

-

dnes 04:34 Jan Hamáček by se stal nedůvěryhodným předsedou ČSSD,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů