Domácí

Antiislamista Wilders v ČR nevystoupí, nemá kde

obrazek

Geert Wilders

FOTO: Michael Kooren, Reuters

26.11.2009 09:53 (aktualizováno: 26.11.2009 10:09) Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders zrušil návštěvu České republiky. Důvodem je podle senátora Jiřího Oberfalzera, který protiislámského agitátora do Prahy pozval, že nebylo možné zajistit pro přednášku prostory.

"Palác Aventin, se kterým byla přednáška domlouvána, těsně před podpisem smlouvy ucukl a jednání navíc popřel. Majitelé se totiž podle svých slov obávají odvety ze strany muslimů," uvedl v tiskovém prohlášení šéfredaktor Eurabia.cz  Edvard Steinský, který spolu se senátorem Jiřím Oberfalzerem politika pozval.

Původní vystoupení v Senátu, kam Wilderse pozval právě Oberfalzer, zakázal totiž předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS). [celá zpráva]

„Počet zájemců o přednášku překonal počet míst, které sály poskytovaly. Museli jsme odmítat i zájemce o rozhovor s panem Wildersem z řad médií. To svědčí o tom, že naše rozhodnutí Geerta Wilderse pozvat, bylo trefou do černého a povzbuzuje nás to v dalším úsilí,“ dodává Steinsky.

Předseda populistické, protiimigrantské Strany pro svobodu Wilders, kritik politiky multikulturalismu, požaduje omezení vlivu Evropské unie, odmítá vstup Turecka do EU, usiluje o zastavení imigrace do Nizozemska a chce zakázat výstavbu mešit v zemi. Úspěch zaznamenala jeho strana v letošních volbách do Evropského parlamentu, v Nizozemsku skončila na druhém místě. Za své výroky proti islámu se má v lednu zodpovídat před soudem.

O obrovský rozruch kolem své osoby se Wilders zasadil svým protiislámským videem Fitna, v němž spojil zpravodajské záběry z muslimských teroristických útoků a jejich xenofobních projevů s úryvky z koránu.

Novinky

nahoru

Domácí:

Projekt hlídacích náramků se rozjíždí

-

dnes 08:14 Po osmi letech se v Česku rozjíždí projekt...

Šojdrová se ozvala před volbami, smetl Zeman kauzu sirotků

-

včera 22:16 Prezident Miloš Zeman označil iniciativu...

Vodu vláda nezdraží, ale s regulací odběru počítejme, říká Brabec

-

včera 19:21 Letošní sucho potrápilo celou republiku a vláda...

Zeman nechtěl na své tiskovce v Berlíně zpravodaje ČRo

-

včera 18:36 aktualizováno Prezident Miloš Zeman chtěl zakázat...

V Praze jsou pozemky k bydlení pro 154 000 lidí

-

včera 16:24 Bydlení až pro 154 tisíc lidí a prostor pro vytvoření...

Ťok podepsal smlouvu na provoz mýta s konsorciem CzechToll a SkyToll

-

včera 16:20 aktualizováno Ministerstvo dopravy oznámilo, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů