Zahraniční

Reportéři propašovali atrapu bomby k nizozemské královně Beatrix

17.11.2009 15:16 Nizozemské protiteroristické jednotky budou muset přehodnotit bezpečnostní opatření v budovách tamního královského dvora. Novinářům se podařilo bez problémů pronést do paláce královny Beatrix (71) v Haagu falešnou bombu.

Soukromá televize SBS odvysílala záběry z akce dvojice reportérů pořadu Undercover in Nederland, které ochranka vpustila do paláce s atrapou bomby v dodávce. Novináři se dopředu ohlásili telefonicky, přičemž uváděli, že mají v budově vykonávat příležitostné práce. Královská policie je následně vpustila bez toho, že by zkontrolovala vozidlo, jen zběžně nahlédla do dokumentů. Reportéři podle německé televize ZDF pronikli až do královských stájí, kde je zastavil ostražitý příslušník stráže.

„Incident nás vede k velmi důkladné prověrce našich postupů a pracovních metod,“ řekla Judith Sluiterová, mluvčí Úřadu národního koordinátora boje proti terorismu (NCTB).

Protiteroristický úřad, zodpovědný za bezpečnost v pěti královských palácích, podle ní selhání velice lituje. Šéfkoordinátor boje proti terorismu Erik Akerboom veřejně přiznal „pochybení ochranky hlavy státu “. Opoziční politické strany požádaly o prošetření celé záležitosti „nezávislou komisí“.

Před půlrokem Nizozemci při oslavách národního svátku zažili na ulici pokus o atentát na královnu Beatrix – osmatřicetiletý muž chtěl tehdy svým malým autem nabourat do otevřeného autobusu panovnice. Zabil při tom sedm lidí a sebe smrtelně zranil, když narazil do památníku.

 

vpl, Novinky, DPA

nahoru

Zahraniční:

Další oběť bojů na Donbasu. Separatisté nasazují nové zbraně včetně Čeburašky

-

dnes 14:35 Jeden ukrajinský voják padl během posledních 24 hodin...

Námořnictvo USA má plán vybudovat tábory pro desetitisíce migrantů, stačí rozkaz

-

dnes 13:41 Americké námořnictvo má plány na vybudování rozsáhlých...

Většina Turků v Německu i Rakousku volila Erdogana

-

dnes 13:29 V Německu v neděli v tureckých prezidentských volbách...

Záchranáři v zatopené jeskyni v Thajsku pátrají po 12 dětských fotbalistech a trenérovi

-

dnes 10:21 Video: Thajští záchranáři se už dva dny snaží najít 12...

Někdejšího šéfa NATO nepustili do USA

-

dnes 10:17 Bývalý šéf diplomacie Evropské unie a někdejší...

Erdoganův hněv: Na 1200 tureckých diplomatů a úředníků žádá o azyl v Německu

-

dnes 08:27 Od zmařeného pokusu o převrat v Turecku v roce 2016...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů