Ekonomika

Občanské sdružení podle policie zneužilo dotaci z EU

obrazek

FOTO: Dana Kysučanová, Novinky

5.11.2009 20:51 Protikorupční policie obvinila jednoho muže z občanského sdružení Europlatform z úvěrového podvodu. Společnost prý zneužila dotaci z EU, informovala ve čtvrtek televize Nova. Jde asi o 650 000 korun. Obviněnému muži hrozí až osm let vězení. Europlatform se nařčení brání.

Sdružení podle Novy uvádělo, že za statisíce korun pořádá školení soudců, v dokladech ale figurují i lidé, kteří na těchto akcích nikdy nebyli. Podle mluvčího protikorupční policie Romana Skřepka nebyly peníze čerpány v souladu s podmínkami. "Byly buď vyčerpány jinak nebo ta akce neproběhla vůbec," řekl televizi.

Sdružení v minulosti žádalo o dotaci 1,3 miliónu korun, polovinu částky nakonec dostalo. Europlatform s obviněním nesouhlasí. "Těch 650 000 ... za tím já si stojím, že opravdu byly účelně vynaloženy," řekl Nově Petr Grega ze sdružení.

O tom, že policie Europlatform prověřuje, informovala už v srpnu Česká televize. Uvedla, že na prezenčních listinách vzdělávacích akcí financovaných z unijních grantů z roku 2007 jsou i podpisy lidí, kteří říkají, že tam nebyli. "Nebyla jsem pochopitelně na jediné z těch akcí, ani jsem být nemohla," řekla tehdy královéhradecká soudkyně Věra Adámková, jejíž podpis prý je hned na třech prezenčních listinách z konferencí Europlatformu, ovšem v termínech, kdy Adámková soudila.

Grega televizi Nova řekl, že prezenční listiny "dělala třetí osoba", identifikovat ji teď prý nemůže.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Staré dobré časy? Ty prožíváme právě teď, říká švédský historik

-

včera 21:08 Počet lidí žijících v chudobě celosvětově klesá. Stále...

Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím za víc než 35 miliard

-

včera 13:33 Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím, z toho pět...

McDonald's se přidá k boji s plasty. Přejde na brčka z papíru

-

16.6. 15:18 Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald's začne...

Firmy zoufale hledají brigádníky

-

16.6. 13:17 Blíží se prázdniny a letní dovolené a podniky zoufale...

PPF získá stoprocentní podíl v srbské Telenor Bance

-

15.6. 17:01 Skupina PPF Petra Kellnera získá od skupiny Telenor...

Wasabi někteří výrobci nahrazují křenem selským, varuje inspekce

-

15.6. 14:30 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů