Ekonomika

Občanské sdružení podle policie zneužilo dotaci z EU

obrazek

FOTO: Dana Kysučanová, Novinky

5.11.2009 20:51 Protikorupční policie obvinila jednoho muže z občanského sdružení Europlatform z úvěrového podvodu. Společnost prý zneužila dotaci z EU, informovala ve čtvrtek televize Nova. Jde asi o 650 000 korun. Obviněnému muži hrozí až osm let vězení. Europlatform se nařčení brání.

Sdružení podle Novy uvádělo, že za statisíce korun pořádá školení soudců, v dokladech ale figurují i lidé, kteří na těchto akcích nikdy nebyli. Podle mluvčího protikorupční policie Romana Skřepka nebyly peníze čerpány v souladu s podmínkami. "Byly buď vyčerpány jinak nebo ta akce neproběhla vůbec," řekl televizi.

Sdružení v minulosti žádalo o dotaci 1,3 miliónu korun, polovinu částky nakonec dostalo. Europlatform s obviněním nesouhlasí. "Těch 650 000 ... za tím já si stojím, že opravdu byly účelně vynaloženy," řekl Nově Petr Grega ze sdružení.

O tom, že policie Europlatform prověřuje, informovala už v srpnu Česká televize. Uvedla, že na prezenčních listinách vzdělávacích akcí financovaných z unijních grantů z roku 2007 jsou i podpisy lidí, kteří říkají, že tam nebyli. "Nebyla jsem pochopitelně na jediné z těch akcí, ani jsem být nemohla," řekla tehdy královéhradecká soudkyně Věra Adámková, jejíž podpis prý je hned na třech prezenčních listinách z konferencí Europlatformu, ovšem v termínech, kdy Adámková soudila.

Grega televizi Nova řekl, že prezenční listiny "dělala třetí osoba", identifikovat ji teď prý nemůže.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Přes 83 procent restaurací KFC v Británii muselo zavřít. Došla jim kuřata

-

dnes 18:57 Řetězec restaurací rychlého občerstvení KFC musel ve...

Silničáři zavřeli podpíraný most u Černé Hory. Musí ho strhnout

-

dnes 14:35 Video: aktualizováno Ani do začátku jara nevydržel...

Restaurace v Brně ignorovala zákon o EET, zavřeli ji

-

dnes 13:31 Berní úředníci v pondělí dopoledne uzavřeli restauraci...

Škoda začíná vyrábět kodiaq i v Rusku

-

dnes 12:54 Automobilka Škoda Auto zahajuje v Rusku výrobu...

Babišova vláda jde u změn důchodů proti rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 12:36 Ministerstvo práce navrhuje reformu důchodů, která má...

ECB pozastavila platby velké lotyšské banky

-

dnes 10:13 Evropská centrální banka pozastavila platby lotyšské...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby