Koktejl

Žena si nepamatuje, že se jí před měsícem narodil syn

obrazek

Ilustrační foto

ČTK

2.11.2009 05:16 Britka Karen Wilkinson-Wighamová zapomněla, že se jí před měsícem narodilo dítě. Trpí totiž ztrátou paměti, způsobenou nádorovou meningitidou mozku. Její stav jí dovoluje zapamatovat si věci jen několik málo dní a nekdy ani to ne. Všechno v sobotu popsala deníku The Sun.

Kvůli narození syna George si 37letá matka začala vést deníček, do něhož si zapisuje všechny pokroky, které její dítě udělá.

„Nevzpomínám si jeho narození, dokonce jsem už zapomněla, kdy jsem ho naposledy krmila,“ popsala své složité mateřství Wilkinson-Wighamová. „Proto si zapisuji, kdy bylo poslední krmení, a nastavím si na mobilu upozornění, kdy má být další,“ doplnila s tím, že si vždycky musí zápisky přečíst, aby si uvědomila, že je to vlastně její dítě, které jí leží v náručí.

V roce 2002 byli lékaři přesvědčeni, že poté, co upadla do komatu, zůstane ve vegetativním stavu. K jejich překvapení se vzpamatovala, že však není všechno v pořádku, si uvědomila poté, co nepoznala svého manžela. Přesto se však opět dali dohromady a letos se jim narodil syn.

Během rekonvalescence také prodělala řadu měsíců fyzioterapie, aby se naučila znovu chodit. Nemoc u ní však způsobila výpadky paměti, jediné, co jí nyní zbývá, je tak spolehnout se na svůj deník.

Novinky

nahoru

Koktejl:

V Olomouci se konaly soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, obě mají stejného vítěze

-

včera 17:52 Video: Své pověsti maxijedlíka nezůstal nic dlužen v...

Z mysteriózního opuštěného letadla se stala turistická atrakce

-

včera 14:03 Nechtěná turistická atrakce se stala z opuštěného...

Strážník pohotově chytil dítě padající ze třetího patra

-

včera 08:24 Video: Ve správný čas a na správném místě se nacházeli...

Trump přiznal svou pleš, snaží se ji vehementně zamaskovat

-

23.2. 18:13 Americký prezident Donald Trump veřejně připustil, že...

Půlka tváře černá, druhá šedivá. Internet okouzlila roztomilá kočičí chiméra

-

23.2. 16:20 Jmenuje se Narnia, ještě jí není ani jeden rok a už se...

Tuleň se zaklínil do létajícího talíře, bez pomoci by údajně nepřežil

-

23.2. 12:07 Video: Příběh s dobrým koncem zažila samice tuleně,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby