Koktejl

Žena si nepamatuje, že se jí před měsícem narodil syn

obrazek

Ilustrační foto

ČTK

2.11.2009 05:16 Britka Karen Wilkinson-Wighamová zapomněla, že se jí před měsícem narodilo dítě. Trpí totiž ztrátou paměti, způsobenou nádorovou meningitidou mozku. Její stav jí dovoluje zapamatovat si věci jen několik málo dní a nekdy ani to ne. Všechno v sobotu popsala deníku The Sun.

Kvůli narození syna George si 37letá matka začala vést deníček, do něhož si zapisuje všechny pokroky, které její dítě udělá.

„Nevzpomínám si jeho narození, dokonce jsem už zapomněla, kdy jsem ho naposledy krmila,“ popsala své složité mateřství Wilkinson-Wighamová. „Proto si zapisuji, kdy bylo poslední krmení, a nastavím si na mobilu upozornění, kdy má být další,“ doplnila s tím, že si vždycky musí zápisky přečíst, aby si uvědomila, že je to vlastně její dítě, které jí leží v náručí.

V roce 2002 byli lékaři přesvědčeni, že poté, co upadla do komatu, zůstane ve vegetativním stavu. K jejich překvapení se vzpamatovala, že však není všechno v pořádku, si uvědomila poté, co nepoznala svého manžela. Přesto se však opět dali dohromady a letos se jim narodil syn.

Během rekonvalescence také prodělala řadu měsíců fyzioterapie, aby se naučila znovu chodit. Nemoc u ní však způsobila výpadky paměti, jediné, co jí nyní zbývá, je tak spolehnout se na svůj deník.

Novinky

nahoru

Koktejl:

Štěněti zachránila život unikátní operace

-

dnes 13:04 Video: Veterinářům ze státní Texas A&M University ve...

Skotský útulek si hýčká „plešatého” ježka bez bodlin

-

dnes 09:27 Video: Nedaleko Glasgow leží útulek Hessilhead Wildlife...

Kanaďanka zkusila v hotelu ubytovat svého koně a uspěla

-

dnes 03:00 Video: Lindsey Partridgeová z kanadského Ontaria...

Med Letiště Praha sbírá zlaté medaile

-

včera 16:35 Hned dvě zlaté medaile získal med z produkce včelstev...

Těhotnou ženu poslali z nemocnice třikrát domů, nakonec porodila u silnice

-

včera 14:17 Šestadvacetiletá Lydia Kirková z australského...

Matka se synem se ztratili v divočině. Přežili díky televiznímu pořadu

-

včera 08:44 Měl to být běžný výlet. Australanka Michelle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby