Žena

Přítomnost mužů u porodu prý zvyšuje riziko nezájmu o sex

20.10.2009 10:15 Světoznámý gynekolog Michael Odent celý svůj život zasvětil propagaci přirozeného porodnictví. A také jemu mnohé ženy vděčí za porod ve vodě či doma. Autor knihy Orgasmický porod ale teď přišel se zajímavým prohlášením, podle něj je porod pouze věcí ženy a muž u něj nemá co dělat. Nejenže zhoršuje jeho průběh, ale sám se vystavuje riziku, že ho jeho partnerka přestane přitahovat.

Podle Odenta přítomnost muže u porodu škodí, žena ho totiž vnímá jako bolestnější a je více vystresovaná. A nijak pozitivně nevnímá tento porodník ani přítomnost jakýchkoli mužů během celého procesu. Podle něj by měly porod vykonávat s rodičkami jen porodní báby a lékařky.

Pánům radí: „Pokud nechcete, aby vás partnerka přestala přitahovat, nekoukejte na ni při porodu.“ Spousta mužů má po něm trauma a nedokáže s partnerkou souložit.

Porod zcela bez mužů

„Ideální porodní prostřední nezahrnuje obecně vůbec žádné muže. Strávil jsem u porodů a porodnictvím více než padesát let. Nejlepší je, když se kolem nevyskytuje nikdo kromě zkušené porodní asistentky, ale žádný manžel či lékař,“ uvedl Odent s tím, že o tomto svém poznatku bude přednášet na konferenci pořádané na Royal College of Midwives.

Famous

nahoru

Žena:

Autorka červené knihovny Judita Horváthová: Mám ráda šťastné konce

-

dnes 12:05 „Každý román, který jsem vydala samizdatem, četla...

Pět tradičních vánočních polévek

-

dnes 11:05 Polévka je grunt a ani vánoční tabule se bez ní...

Když se z havěti stanou miláčci

-

dnes 10:05 „Od doby, co mám potkany, strašně šišlám,” vysvětluje...

Nezapomeňte před Vánoci sami na sebe

-

dnes 08:39 Před Vánoci často plánujeme pečení, úklid, děláme si...

Skřípání zubů se nevyplácí podceňovat

-

dnes 07:12 Skřípání a cvakání zuby neboli bruxismus je poměrně...

Anna Kameníková: Nepřemýšlím hlavou, ale srdcem

-

včera 12:10 Dcera herečky Jitky Asterové umí překvapit. Když si v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby