Žena

Přítomnost mužů u porodu prý zvyšuje riziko nezájmu o sex

20.10.2009 10:15 Světoznámý gynekolog Michael Odent celý svůj život zasvětil propagaci přirozeného porodnictví. A také jemu mnohé ženy vděčí za porod ve vodě či doma. Autor knihy Orgasmický porod ale teď přišel se zajímavým prohlášením, podle něj je porod pouze věcí ženy a muž u něj nemá co dělat. Nejenže zhoršuje jeho průběh, ale sám se vystavuje riziku, že ho jeho partnerka přestane přitahovat.

Podle Odenta přítomnost muže u porodu škodí, žena ho totiž vnímá jako bolestnější a je více vystresovaná. A nijak pozitivně nevnímá tento porodník ani přítomnost jakýchkoli mužů během celého procesu. Podle něj by měly porod vykonávat s rodičkami jen porodní báby a lékařky.

Pánům radí: „Pokud nechcete, aby vás partnerka přestala přitahovat, nekoukejte na ni při porodu.“ Spousta mužů má po něm trauma a nedokáže s partnerkou souložit.

Porod zcela bez mužů

„Ideální porodní prostřední nezahrnuje obecně vůbec žádné muže. Strávil jsem u porodů a porodnictvím více než padesát let. Nejlepší je, když se kolem nevyskytuje nikdo kromě zkušené porodní asistentky, ale žádný manžel či lékař,“ uvedl Odent s tím, že o tomto svém poznatku bude přednášet na konferenci pořádané na Royal College of Midwives.

Famous

nahoru

Žena:

Co přinesl celebritami milovaný festival Coachella

-

včera 14:11 Obrazem: Hudební festival Coachella, který se odehrál...

Vévodkyně Kate po porodu – dokonalá vizáž a pocta princezně Dianě

-

včera 11:59 Obrazem: Jen sedm hodin po porodu syna vyšla z...

Britská firma vyrábí stylové boty z použitých žvýkaček

-

včera 10:05 Video: Napadlo vás někdy, kolik použitých žvýkaček se...

Románek s nadřízeným? Risk, který se nemusí vyplatit

-

včera 08:51 Na pracovišti dochází poměrně často k nejrůznějším...

Retinopatie ohrožuje velké procento lidí s cukrovkou

-

včera 07:19 Diabetickou retinopatií u nás trpí kolem 100 000...

Hornistka Kateřina Javůrková: Potřebuju pro život další impulz, otevřít jinou kapitolu

-

23.4. 14:34 Nedávno se hornistka Kateřina Javůrková s Českou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby