Domácí

Kateřině Jacques a Martinu Bursíkovi se narodila holčička

obrazek

Kateřina Jacques a Martin Bursík

FOTO: Milan Malíček, Právo

19.10.2009 09:47 (aktualizováno: 19.10.2009 11:42) Poslankyni Strany zelených Kateřině Jacques a poslanci Martinu Bursíkovi se v podolské porodnici v Praze narodila holčička. "Paní Jacques si nepřeje, aby porodnice podávala médiím jakékoli informace," řekla Novinkám Stanislava Čejková ze sekretariátu Ústavu pro péči o matku a dítě.

Tiskový mluvčí Strany zelených René Kubášek k narození dítěte podotkl, že to chtějí udržet na osobní rovině a nebudit pozornost médií. "Máme všichni radost a určitě si na to připijeme,“ řekl nicméně Kubášek.

Jméno dítěte zatím odmítli prozradit. Jacques své těhotenství nějakou dobu tajila. Veřejně o něm začala poslankyně hovořit až ve vyšším stupni těhotenství. Jacques má z předchozího nevydařeného manželství s germanistou Christianem Jacquesem patnáctiletou dceru Ninu a čtrnáctiletého syna Sebastiana.

Exministr životního prostředí Bursík má dvě dcery. Kateřina Jacques je od rozchodu s jeho manželkou Ivanou Bursíkovou v roce 1998 jeho třetí známou partnerkou. Kolem přelomu tisíciletí žil po čtyři roky s moderátorkou Jitkou Obzinovou, v letech 2005 až 2006 s dcerou senátora Jiřího Dienstbiera Monikou Arkai.

Rodičům popřál i budoucí otec Paroubek

S Kateřinou Jacques je podle dostupných informací od roku 2007. Na jaře minulého roku se se svou původní manželkou definitvně rozvedl.

Jacques a Bursíkovi poblahopřál v pondělí k narození dcery šéf ČSSD Jiří Paroubek. Podle něj je třeba i ve „zjitřených časech připomínat takové věci, které jsou z osobního hlediska příjemné“. Také Paroubka brzy čeká radostná událost, jeho druhá žena Petra porodí dceru Margaritu. Šéf ČSSD už má syna z prvního manželství.

vm, jim, jov, Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš za pískotu davu: Svoboda v Česku není ohrožena. Každý si může říkat, co chce

-

dnes 12:20 Video: Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje...

Bývalí klienti H-Systemu se zatím stěhovat nemusejí, rozhodl Ústavní soud

-

dnes 10:14 aktualizováno Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost...

Požárem poničený zámek v Horním Maršově památkou zůstane

-

dnes 10:10 Zámek v krkonošském Horním Maršově, který v neděli...

Sucho je letos nejhorší, zasáhlo už 92 procent území

-

dnes 09:29 Rozloha Česka, kterou postihlo sucho, dosáhla v minulém...

Okupaci v Brně připomněl videomapping

-

dnes 08:05 Video: Zajímavou vzpomínku na tragické události před...

Máma lezla na tank a křičela na vojáky, táta odešel v pyžamu. Jak si politici pamatují srpen 1968

-

dnes 04:34 Video: Někteří politici v roce 1968 ještě nebyli na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů