Domácí

Fischerova vláda se tváří, že má univerzální mandát, míní Topolánek

obrazek

Předseda ODS Mirek Topolánek

FOTO: Jan Handrejch, Právo

6.10.2009 19:22 Vláda Jana Fischera se podle předsedy ODS Mirka Topolánka tváří, že dostala univerzální mandát do května příštího roku, a tvoří programové prohlášení, aniž ví, pro koho jej ve Sněmovně dělá. Složení vlády pokládá Topolánek za svou velkou prohru, protože měla původně vládnout jen do předčasných sněmovních voleb. Topolánek to v úterý uvedl v rozhovoru pro Rádio Česko.

Vzhledem k očekávané podpoře Fischerovy vlády od pátečního jednání s premiérem a zástupci dalších parlamentních stran nic nečeká. "Fischerova vláda bude vládnout do května s blíže neurčeným mandátem, bude se opírat o blíže neurčenou podporu politických subjektů v Poslanecké sněmovně a bude vládnout podle programového prohlášení, které neprojde hlasováním o důvěře," prohlásil Topolánek.

ODS podle svého předsedy bude Fischerovu vládu podporovat v tom, co považuje za své priority a co chystala Topolánkova vláda. Obává se ale, že vláda bude řízena z Lidového domu přes ministry nominované ČSSD.

 

Jak Paroubek, tak Topolánek se stávají pro velké korporace přítěží. Protože velká koalice je pro velké korporace větší jistota, předvídatelné prostředí, klídeček, smrádečekMirek Topolánek

"Na personální obsazení vlády jsem přistoupil jen proto, že byla naplněna tehdejší dohodou moje priorita uspořádat předčasné volby v říjnu tohoto roku. V momentě, kdy ty volby nejsou, je to personální obsazení velkou přítěží a já to beru jako svou velkou prohru," uvedl Topolánek.

Působení ministrů, které nominovala ODS, se zastal, i jejich práci chtějí občanští demokraté nyní více sledovat.

ODS se podle Topolánka začala chystat na volby, vytvoří odborné pracovní týmy. Například ekonomický program bude mít na starosti Martin Kocourek, kterého Topolánek označil za "ekonomického guru".

Velká koalice je podle Topolánka pohodlná jistota

Topolánek je přesvědčen o tom, on i Jiří Paroubek že vadí "velkým hráčům byznysu i politiky, kteří tahají za nitky".

"Nejvíc tím, že vylučuji velkou koalici. Jak Paroubek, tak Topolánek se stávají pro velké korporace přítěží. Protože velká koalice je pro velké korporace větší jistota, předvídatelné prostředí, klídeček, smrádeček," řekl Topolánek.

Předseda ODS se podle rozhlasového webu pozastavil nad působením společnosti Sazka. "Sazka je podnik, který je nastaven špatně, který výstavbou té haly vyčerpává potenciál, který má být orientován na sport. Bez přefinancování do roku 2017 sport nedostane ze Sazky nic," uvedl Topolánek.

Pokud by bylo možné Sazce odebrat licenci, udělal by to. "Sazka je podnik, který se musí cítit ohrožen případným nástupem nějaké mé další vlády. Současný zákon o loteriích a jiných hrách vytváří strukturu, která mi nepřeje," dodal Topolánek.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Plné Václavské náměstí si písněmi ze 60. let připomínalo srpen 1968. Na Bílou lidé pískali

-

včera 20:02 Video: aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se...

Nový text u pražské sochy sovětského velitele Koněva naštval komunisty

-

včera 18:57 Ostrá výměna názorů mezi komunisty a jejich odpůrci se...

Poskočí platy politiků? Poslanci tomu nahrávají

-

včera 18:47 Kolem patnácti tisíc korun měsíčně by mohli získat ke...

Vštípila mi svobodu, říká syn odvážné Rusky, která v roce 1968 protestovala na Rudém náměstí

-

včera 18:25 Video: Jaroslavu Gorbaněvskému bylo sedm let, když v...

Zeman jmenuje Mazance do čela Nejvyššího správního soudu

-

včera 17:17 aktualizováno Prezident Miloš Zeman sdělil...

Trikolory i papírové tanky. Lidé si připomněli vpád vojsk Varšavské smlouvy

-

včera 16:39 Video: aktualizováno Po celé republice si v úterý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů