Žena

Koktající dnes oslavují

22.10.2003 15:37 Koktající lidé se zřídka setkávají s pochopením společnosti, naopak se musí často potýkat s posměšnými pohledy a poznámkami okolí.

Osoby s poruchami mluvení by si však zrovna dnes zasloužily daleko více laskavosti a pochopení, neboť 22. říjen je věnován mezinárodnímu boji proti koktání.   

Po koktání nemusí zůstat ani stopa

Koktání zdaleka není okrajovou záležitostí několika jedinců ve společnosti. Trpí jím jeden ze sta lidí. Problémy s mluvením se nejčastěji objevují již mezi druhým a čtvrtým rokem věku života dítěte.

Lékaři doporučují koktání nepodceňovat a nespoléhat na to, že se ústní projev časem upraví. Dítě, které zadrhává, by se co nejdříve mělo dostat do rukou odborníků, jedině tak lze totiž dosáhnout stoprocentní nápravy.

Koktání se nevyhýbá ani slavným

Některé světové asociace, které pomáhají lidem trpícím řečovými potížemi, se snaží využít právě dnešního dne a problém zviditelnit.

U příležitosti "svátku koktajících" se proto v některých zemích konají manifestace, jejichž účastníci vysílají veřejnosti jasný signál: "Buďte ke koktajícím vstřícnější". Vždyť i slavná Marylin Monroeová prý koktala...

Novinky

nahoru

Žena:

Pět jednoduchých rad, které okoření váš sexuální život

-

včera 14:48 Hledáte způsob, jak dostat do vaší ložnice nový svěží...

Filip Blažek: Chlap je chlap a ženská je ženská

-

včera 08:48 Obrazem: Jeho mimořádný talent rozeznali tvůrci...

Osobnostní rysy, které předurčují jedince k nevěře

-

14.7. 15:25 I zprvu sebekrásnější vztah může skončit nevěrou....

Utajovaná tvář Marlene Dietrichové

-

14.7. 09:06 Obrazem: Nadpozemské zjevení s „postelovýma očima“ a...

Dvacetiletá Američanka je továrnou na peníze, brzy možná přepíše historii

-

13.7. 16:02 Obrazem: Je nejmladší a dost možná nejúspěšnější z...

Petr Jurosz: Špatně vypletená raketa snižuje šanci na výhru

-

13.7. 12:10 Před osmou hodinou ráno už doplétá první raketu a na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů