Žena

Koktající dnes oslavují

22.10.2003 15:37 Koktající lidé se zřídka setkávají s pochopením společnosti, naopak se musí často potýkat s posměšnými pohledy a poznámkami okolí.

Osoby s poruchami mluvení by si však zrovna dnes zasloužily daleko více laskavosti a pochopení, neboť 22. říjen je věnován mezinárodnímu boji proti koktání.   

Po koktání nemusí zůstat ani stopa

Koktání zdaleka není okrajovou záležitostí několika jedinců ve společnosti. Trpí jím jeden ze sta lidí. Problémy s mluvením se nejčastěji objevují již mezi druhým a čtvrtým rokem věku života dítěte.

Lékaři doporučují koktání nepodceňovat a nespoléhat na to, že se ústní projev časem upraví. Dítě, které zadrhává, by se co nejdříve mělo dostat do rukou odborníků, jedině tak lze totiž dosáhnout stoprocentní nápravy.

Koktání se nevyhýbá ani slavným

Některé světové asociace, které pomáhají lidem trpícím řečovými potížemi, se snaží využít právě dnešního dne a problém zviditelnit.

U příležitosti "svátku koktajících" se proto v některých zemích konají manifestace, jejichž účastníci vysílají veřejnosti jasný signál: "Buďte ke koktajícím vstřícnější". Vždyť i slavná Marylin Monroeová prý koktala...

Novinky

nahoru

Žena:

Miřenka Čechová: Čas, kdy jsme jeden s druhým, se bohužel stále zmenšuje

-

dnes 09:11 Patří k úspěšným třicátníkům, pro které je svět za...

Umělkyně tvoří obrazy pomocí nalíčených rtů

-

včera 12:10 Obrazem: Nebaví vás chodit do muzeí a obrazy vám...

Luxusní kabelky podle poslední módy

-

včera 11:05 Obrazem: Právě probíhající týden módy v Londýně je...

Česká kuchyně se opět dostává do módy

-

včera 10:05 Před pár lety jsem zaznamenala pozoruhodný úkaz. I...

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ne, až po šedesátce, tvrdí průzkum

-

včera 08:42 Máte pocit, že po šedesátce život končí? Pak vězte, že...

Přestaňte s hltáním a přejídáním se pomocí jednoduchých triků

-

včera 07:21 Vzrůstajícím trendem mezi pracujícími lidmi je rychle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby