Žena

Téměř každý osmý muž má chorobný strach z žen

obrazek

Muž s chorobným strachem ze žen má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes.

Profimedia.cz

24.9.2009 09:23 Chorobný strach z žen může mít mnoho podob, v nejhorších případech se ale jedná o skutečnou fobii. Takový muž má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes. Přesto dotyční touží po nalezení lásky a vytvoření vztahu jako všichni ostatní.

V běžné populaci běhá mužů s jistou formou hrůzy z žen až 1,25 procenta, což je v podstatě každý osmý jedinec mužského pohlaví. Podle odborníků je však jejich léčba velmi složitá.

Nepolíbený

„V práci, kde je to čistě profesionální vztah, je to v pořádku. Ale stane se to ve chvíli, kdy mě nějaká dívka začne přitahovat, to mě totálně ovládne,“ přiznává postižený Neil Dando z Anglie, jehož vážná forma psychické poruchy provází od puberty.

Kdykoli se zamiluje, jeho tělo začnou ovládat nevědomé síly. Při kontaktu s atraktivní dívkou začne koktat a třást se, není schopen se ovládat. Proto ve svých sedmadvaceti nemá s ženami žádné zkušenosti a žádnou ještě ani nepolíbil.

Nedokáží se ovládat

Tuto diagnózu poprvé popsal v roce 1987 americký profesor Brian Gilmartin, podle něhož postihuje v populaci tento problém každého osmého muže.

„Stud zcela zbavuje tyto lidi schopnosti převzít zodpovědnost za smysluplnost svého chování. Totálně je to nutí myslet si, že svůj život a svůj osud nejsou schopni vůbec ovládat,“ tvrdí profesor Gilmartin. Mnoha mužům lze pomoci psychoterapií, léčba by ale měla začít co nejdříve.

Famous

nahoru

Žena:

Kristina Kloubková: Výchova dětí je složitá, její výsledek uvidíte až za dvacet let

-

dnes 12:05 Obrazem: Přišla usměvavá, optimismus z ní jen sršel....

Letní móda podle modelky Karolíny Kurkové

-

dnes 11:05 Obrazem: Karolína Kurková patří mezi naše nejznámější...

Bazalka pro chuť i pro zdraví

-

dnes 10:05 Tato křehká bylina rozvoní především italská jídla. Na...

Šest zajímavostí o vztazích, které vás možná překvapí

-

dnes 08:50 Ačkoliv o vztazích byly napsány milióny knih, je jasné,...

Prediabetes je závažným varováním, že může přijít cukrovka

-

dnes 07:21 O cukrovce hovoříme v okamžiku, kdy glykémie neboli...

Báby babicí aneb Porodnictví v plenkách

-

včera 12:03 Na podzim roku 1788 způsobila porodní bába Elisabeth...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů