Žena

Téměř každý osmý muž má chorobný strach z žen

obrazek

Muž s chorobným strachem ze žen má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes.

Profimedia.cz

24.9.2009 09:23 Chorobný strach z žen může mít mnoho podob, v nejhorších případech se ale jedná o skutečnou fobii. Takový muž má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes. Přesto dotyční touží po nalezení lásky a vytvoření vztahu jako všichni ostatní.

V běžné populaci běhá mužů s jistou formou hrůzy z žen až 1,25 procenta, což je v podstatě každý osmý jedinec mužského pohlaví. Podle odborníků je však jejich léčba velmi složitá.

Nepolíbený

„V práci, kde je to čistě profesionální vztah, je to v pořádku. Ale stane se to ve chvíli, kdy mě nějaká dívka začne přitahovat, to mě totálně ovládne,“ přiznává postižený Neil Dando z Anglie, jehož vážná forma psychické poruchy provází od puberty.

Kdykoli se zamiluje, jeho tělo začnou ovládat nevědomé síly. Při kontaktu s atraktivní dívkou začne koktat a třást se, není schopen se ovládat. Proto ve svých sedmadvaceti nemá s ženami žádné zkušenosti a žádnou ještě ani nepolíbil.

Nedokáží se ovládat

Tuto diagnózu poprvé popsal v roce 1987 americký profesor Brian Gilmartin, podle něhož postihuje v populaci tento problém každého osmého muže.

„Stud zcela zbavuje tyto lidi schopnosti převzít zodpovědnost za smysluplnost svého chování. Totálně je to nutí myslet si, že svůj život a svůj osud nejsou schopni vůbec ovládat,“ tvrdí profesor Gilmartin. Mnoha mužům lze pomoci psychoterapií, léčba by ale měla začít co nejdříve.

Famous

nahoru

Žena:

Gabriela Heclová: Nejsem žádná fajnovka

-

dnes 12:10 Mladší sestra dvou starších bratrů byla od malička ráda...

Rozmanité přehlídky z Newyorského týdne módy

-

dnes 10:10 Obrazem: Newyorský týden módy se uchýlil ke zdárnému...

Hádky vztahům prospívají, chce to ale znát správnou techniku

-

dnes 08:42 Občasné hádky nejsou ve vztahu na škodu, naopak mu...

Jak vést děti k hospodaření s penězi

-

dnes 08:02 Vyznat se ve světě financí, umět s penězi rozumně...

Čemu se vyhnout na první schůzce

-

včera 13:34 Jste single a čeká vás první rande, které tentokrát...

Autistický designér Matěj a jeho Maappi

-

včera 09:22 Obrazem: Příběh Matěje Hoška, žáka sedmé třídy...



Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby