Žena

Téměř každý osmý muž má chorobný strach z žen

obrazek

Muž s chorobným strachem ze žen má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes.

Profimedia.cz

24.9.2009 09:23 Chorobný strach z žen může mít mnoho podob, v nejhorších případech se ale jedná o skutečnou fobii. Takový muž má při kontaktu se ženou úzkosti, panickou hrůzu z doteku a nervový otřes. Přesto dotyční touží po nalezení lásky a vytvoření vztahu jako všichni ostatní.

V běžné populaci běhá mužů s jistou formou hrůzy z žen až 1,25 procenta, což je v podstatě každý osmý jedinec mužského pohlaví. Podle odborníků je však jejich léčba velmi složitá.

Nepolíbený

„V práci, kde je to čistě profesionální vztah, je to v pořádku. Ale stane se to ve chvíli, kdy mě nějaká dívka začne přitahovat, to mě totálně ovládne,“ přiznává postižený Neil Dando z Anglie, jehož vážná forma psychické poruchy provází od puberty.

Kdykoli se zamiluje, jeho tělo začnou ovládat nevědomé síly. Při kontaktu s atraktivní dívkou začne koktat a třást se, není schopen se ovládat. Proto ve svých sedmadvaceti nemá s ženami žádné zkušenosti a žádnou ještě ani nepolíbil.

Nedokáží se ovládat

Tuto diagnózu poprvé popsal v roce 1987 americký profesor Brian Gilmartin, podle něhož postihuje v populaci tento problém každého osmého muže.

„Stud zcela zbavuje tyto lidi schopnosti převzít zodpovědnost za smysluplnost svého chování. Totálně je to nutí myslet si, že svůj život a svůj osud nejsou schopni vůbec ovládat,“ tvrdí profesor Gilmartin. Mnoha mužům lze pomoci psychoterapií, léčba by ale měla začít co nejdříve.

Famous

nahoru

Žena:

Vášniví knihomolové na sociálních sítích

-

včera 13:37 Vášniví milovníci literatury jsou tradičně považováni...

Jak nosit leopardí vzor, aniž by působil lacině a kýčovitě

-

včera 11:10 Obrazem: Leopardí vzor patří mezi nejžhavější trendy...

6 věcí, které byste nikdy neměli probírat s kolegy

-

včera 08:50 Práce tvoří poměrně velkou část našich životů, a proto...

Podzimní léčivky - nastal ideální čas pro jejich sběr

-

včera 07:21 Ještě během babího léta roste řada užitečných bylinek....

Móda ze slavnostního předávání televizních cen Emmy

-

19.9. 12:56 Video: V úterý 18. září 2018 brzy ráno proběhlo v...

Nutriční specialistka Gabriela Peacock: Všechno je o rovnováze

-

19.9. 12:10 Obrazem: Kdysi ve světě vyhledávaná modelka Gabriela...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů