Krimi

Žena jezdila na koni po Václavském náměstí v Praze a modlila se

18.9.2009 10:35 (aktualizováno: 18.9.2009 12:28) Podivně chovající se žena projížděla ve čtvrtek večer pražským Václavským náměstím. Jízdy si všimla hlídka strážníků, která proti ní zakročila. Žena střídala různé pokřiky s modlitbami a podle městských policistů hrozilo, že by se kůň mohl rozběhnout do davu přihlížejících.

Hlídka si ženy všimla u sochy Svatého Václava kolem šesté hodiny. Jezdkyně projížděla mezi lidmi na koni, v jedné ruce držela bičík, ve druhé svírala křížek a vykřikovala modlitby. Žena na snahu strážníků komunikovat nijak nereagovala.

Nadále střídala pokřiky: "antikomunismus“ s modlitbami a křižováním. Na výzvu, aby slezla z koně, opět reagovala pouze motlitbami. Nervozita koně se v tu chvíli stupňovala a podle strážníků hrozilo nebezpečí, že se splaší a rozběhne do davu přihlížejících.

"Proto strážníci v zájmu ochrany bezpečnosti osob použili hmaty a chvaty a ženu strhli z koně. Žena byla velice agresivní a vzteklá, kopala kolem sebe, snažila se kousat a poté utéct,“ uvedli k zásahu strážníci.

Přivolaná záchranná služba ženu převezla za asistence strážníků na psychiatrickou kliniku. Další hlídka se postarala o jejího koně, který nakonec skončil v trojském útulku.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Policie zadržela podezřelé z vraždy manželů v mobilním domku na Písecku

-

dnes 14:34 Jihočeští kriminalisté zadrželi po více jak čtrnácti...

Splnily jsme všechny povinnosti, řekla vlakvedoucí k pádu dvouleté dívky z vagónu

-

dnes 13:32 Vlakvedoucí Jarmila Soukupová, která společně s...

Chlapec vypadl z osmimetrové výšky z lanovky v Zadově

-

dnes 13:08 Sedmiletý chlapec v neděli odpoledne vypadl ze...

Soud propustil Dbalého z psychiatrie, znalci dokončili pozorování

-

dnes 10:22 aktualizováno Soudkyně k pátku propustila bývalého...

Škoda po tragickém požáru hotelu v Praze přesáhne 20 miliónů

-

dnes 10:02 aktualizováno Hasiči vyčíslili první odhad škody po...

Opilý řidič u Prahy naboural do sloupu a ujel, policisté ho dopadli

-

dnes 07:03 Video: V centru Červeného Újezdu na Praze-západ...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby