Krimi

Žena jezdila na koni po Václavském náměstí v Praze a modlila se

18.9.2009 10:35 (aktualizováno: 18.9.2009 12:28) Podivně chovající se žena projížděla ve čtvrtek večer pražským Václavským náměstím. Jízdy si všimla hlídka strážníků, která proti ní zakročila. Žena střídala různé pokřiky s modlitbami a podle městských policistů hrozilo, že by se kůň mohl rozběhnout do davu přihlížejících.

Hlídka si ženy všimla u sochy Svatého Václava kolem šesté hodiny. Jezdkyně projížděla mezi lidmi na koni, v jedné ruce držela bičík, ve druhé svírala křížek a vykřikovala modlitby. Žena na snahu strážníků komunikovat nijak nereagovala.

Nadále střídala pokřiky: "antikomunismus“ s modlitbami a křižováním. Na výzvu, aby slezla z koně, opět reagovala pouze motlitbami. Nervozita koně se v tu chvíli stupňovala a podle strážníků hrozilo nebezpečí, že se splaší a rozběhne do davu přihlížejících.

"Proto strážníci v zájmu ochrany bezpečnosti osob použili hmaty a chvaty a ženu strhli z koně. Žena byla velice agresivní a vzteklá, kopala kolem sebe, snažila se kousat a poté utéct,“ uvedli k zásahu strážníci.

Přivolaná záchranná služba ženu převezla za asistence strážníků na psychiatrickou kliniku. Další hlídka se postarala o jejího koně, který nakonec skončil v trojském útulku.

Petr Nový, Novinky

nahoru

Krimi:

Je schopen řešit konflikty, tvrdí posudek o Ďuričkovi. Soud ho zatím nepustil

-

dnes 12:18 Video: Kvůli rozporům ve znaleckých posudcích...

Muže brutálně zbili, topili v potoce a při tom natáčeli. Zachránil jsem mu život, řekl obžalovaný

-

dnes 11:58 Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu...

Traktorista vyprošťoval zapadlého kolegu, stroj se na něj převrátil

-

dnes 11:28 Dva zaklíněné řidiče pod převráceným traktorem museli...

Chorvat dostal čtyři roky za explozi svého domu, při kterém zemřeli dva lidé

-

dnes 11:10 Případ výbuchu čtyřpatrového domu v Šenově u Nového...

Dívka chtěla při venčení umravnit německé ovčáky, psi ji pokousali

-

dnes 09:27 Dva němečtí ovčáci napadli ve středu 19letou dívku,...

Nejvyšší soud rozhodl o Čechovi, který se chtěl přidat k Islámskému státu

-

dnes 09:03 aktualizováno Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby