Věda a školy

Studenti budou rozhodovat o Evropě

obrazek

Na seminářích se vybraní studenti základních a středních škol dozví základní informace o fungování Evropské unie.

ČTK

18.9.2009 14:00 Projekt „Rozhoduj o Evropě: Model Evropské unie“ Katedry politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci, zahájený 1. dubna 2009, vstoupil do další fáze. V jeho rámci se v období od 16. září do 20. října uskuteční 28 regionálních seminářů pro základní a střední školy.

Semináře budou probíhat na území všech krajů České republiky. Vybraní středoškolští studenti se zapojí do závěrečných fází projektu. První dva semináře proběhly již ve středu 16. září. Na seminářích se vybraní studenti základních a středních škol dozví základní informace o fungování Evropské unie, přičemž důležitou součástí seminářů bude rovněž představení budoucích fází projektu.

Ve dnech 27. – 29. listopadu pak proběhne hlavní část projektu, třídenní závěrečná simulace institucí EU, která utváří jedinečnou platformu pro otevřenou diskuzi a interakci více věkových skupin, kdy dojde k vzájemné motivaci a předávání zkušeností a znalostí.

Hlavním smyslem simulací je kompenzovat stereotypní metody výuky na základních a středních školách a poskytnout účastníkům individuální a propracovaný pohled na fungování Unie.

Projekt „Rozhoduj o Evropě“, určený žákům základních a středních škol a vysokoškolským studentům z celé České republiky, realizuje Katedra politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci za finanční podpory Evropského parlamentu, Úřadu vlády ČR a nadace Konrad Adenauer Stiftung a ve spolupráci s obecně prospěšnou společností EUTIS.

Nad projektem převzal záštitu ministr pro evropské záležitosti, Mgr. Štefan Füle. Projekt potrvá do 31. ledna 2010. Více informací o projektu naleznete na stránkách model.eutis.cz.

Helena Šebestová

nahoru

Věda a školy:

Z cílů českého školství vypadla snaha o vzdělanost, tvrdí učitelka a členka školského výboru

-

včera 15:48 Školy, žáky i jejich rodiče odvádějí od problematiky...

Studenti dvou pražských univerzit si uspořádají vlastní majáles, nechtějí komerci

-

včera 13:32 Až moc komerční přístup, chladná atmosféra a odklon od...

Olomoucká univerzita bude ke zkoumání náboženství používat nejmodernější technologie

-

včera 11:51 Na katedře sociologie, andragogiky a kulturní...

Unikátní záběry: Kriticky ohroženou gorilu natočili i s mládětem

-

18.3. 13:01 Video: Společnost na ochranu přírody Wildlife...

Muž, který musel obhajovat ďábla

-

18.3. 04:08 Jméno Kamilla Reslera z našeho povědomí dávno vypadlo,...

O šťastných krysách a opatrných vědcích

-

17.3. 20:35 Je to otázka nejen etiky, ale i efektivnosti vědy. Na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby