Kultura

Pořad Primy Ano, šéfe! míří na Znojemský hrozen

obrazek

Ano, šéfe se Zdeňkem Pohlreichem

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

10.9.2009 16:57 Tři díly úspěšného pořadu TV Prima Ano, šéfe! s drsným kuchařem Zdeňkem Pohlreichem nebo pořad České televize Kuchařská pohotovost – Moravské choutky budou soutěžit s dalšími zhruba stočtyřiceti českými i zahraničními snímky na letošním 11. ročníku mezinárodního festivalu televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii Znojemský hrozen, který se koná ve známém jihomoravském městě vína od úterý 15. do pátku 18. září.

Čeští „televizní“ kuchaři tak obrazně řečeno poměří své znalosti se světovými uznávanými kuchaři na obrazovkách, jako je Jamie Oliver, Gordon Ramsey nebo Kylie Kwongová.

Festival, jenž má tři soutěžní sekce –rozhlasovou, televizní a reklamních spotů, je mezi návštěvníky oblíben i kvůli bohaté nabídce doprovodných programů. Národní speciality představí tento rok Rumunsko a Švédsko.

Veřejnost může v pátek na závěr festivalu ochutnat na Masarykově náměstí ve Znojmě klasická česká jídla, ryby, mysliveckou kuchyni, vína a piva naší země na Národním dni Česka. Nebude chybět tradiční sommelierská soutěž juniorů v Louckém klášteře.

Z kulturních akcí festivalu, jehož je Právo mediálním partnerem, se diváci mohou těšit ve středu 16. září na koncert houslového virtuoza Václava Hudečka. Žáci i potěr z mateřských školek z celé republiky poslaly kresby do své oblíbené kreslířské soutěž Plný talíř malování.

jp, Právo

nahoru

Kultura:

Nositel Dvořákovy ceny v Rudolfinu nadchl

-

dnes 13:31 Pro svůj pondělní recitál na mezinárodním hudebním...

RECENZE: Brno si tentokrát řeklo o Bludný balvan

-

dnes 11:59 Než se vypravíte na novou inscenaci Hany Burešové do...

Zábavný seriál i dokumenty. Stream.cz představil nové programy

-

dnes 11:53 Video: Společnost Seznam.cz představila v úterý...

Kvarteto Miroslava Krobota míří na festivaly do USA a Španělska

-

dnes 10:27 Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před...

Ventolin se chystá na křest alba

-

dnes 08:56 Přední představitel elektronické hudby Ventolin (David...

Nová DVD: Zahradnictví: Rodinný přítel, Vetřelec: Covenant, Strážci galaxie Vol. 2 a Příšerky pod hladinou

-

dnes 07:03 Týden před premiérou druhé části trilogie Zahradnictví:...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby