Kultura

Pořad Primy Ano, šéfe! míří na Znojemský hrozen

obrazek

Ano, šéfe se Zdeňkem Pohlreichem

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

10.9.2009 16:57 Tři díly úspěšného pořadu TV Prima Ano, šéfe! s drsným kuchařem Zdeňkem Pohlreichem nebo pořad České televize Kuchařská pohotovost – Moravské choutky budou soutěžit s dalšími zhruba stočtyřiceti českými i zahraničními snímky na letošním 11. ročníku mezinárodního festivalu televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii Znojemský hrozen, který se koná ve známém jihomoravském městě vína od úterý 15. do pátku 18. září.

Čeští „televizní“ kuchaři tak obrazně řečeno poměří své znalosti se světovými uznávanými kuchaři na obrazovkách, jako je Jamie Oliver, Gordon Ramsey nebo Kylie Kwongová.

Festival, jenž má tři soutěžní sekce –rozhlasovou, televizní a reklamních spotů, je mezi návštěvníky oblíben i kvůli bohaté nabídce doprovodných programů. Národní speciality představí tento rok Rumunsko a Švédsko.

Veřejnost může v pátek na závěr festivalu ochutnat na Masarykově náměstí ve Znojmě klasická česká jídla, ryby, mysliveckou kuchyni, vína a piva naší země na Národním dni Česka. Nebude chybět tradiční sommelierská soutěž juniorů v Louckém klášteře.

Z kulturních akcí festivalu, jehož je Právo mediálním partnerem, se diváci mohou těšit ve středu 16. září na koncert houslového virtuoza Václava Hudečka. Žáci i potěr z mateřských školek z celé republiky poslaly kresby do své oblíbené kreslířské soutěž Plný talíř malování.

jp, Právo

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby