Zahraniční

Náboženský fanatik unesl v Mexiku letadlo

9.9.2009 21:19 (aktualizováno: 10.9.2009 11:07) V Mexiku bylo ve středu večer uneseno linkové letadlo směřující z Bolívie přes rekreační letovisko Cancún do hlavního města Ciudad de México. Únos má na svědomí muž z Bolívie, který si chtěl vynutit schůzku s prezidentem Felipem Calderónem a varovat ho před ďáblem a zemětřesením. Únos se obešel bez zranění a únosce se po hodině vyjednávání vzdal.

Podle rozhlasových zpráv bylo letadlo společnosti Aeromexico uneseno vzápětí po startu z Cancúnu. Pachatel, hrozil odpálením výbušniny. V letadle se ale žádná nenašla. Nepotvrdila se ani původní informace, že únosci byli tři. Bolivijský fanatik původně tvrdil, že má tři společníky, z nichž se nakonec vyklubali "Otec, Syn a Duch svatý".

Únosce, kterým je prý čtyřiačtyřicetiletý José Mar Flores, při výslechu vypověděl, že tři devítky ze středečního data 9. září 2009 (9.9.09) jsou obrácenou variantou satanského čísla 666. Falešnou bombu použil, aby ovládl letadlo. Poté nařídil pilotovi, aby sedmkrát obletěl mexickou metropoli. Flores, který je podle CNN závislý na drogách a alkoholu, se považuje za církevního vyslance.

Během únosu se dožadoval, aby mohl mluvit s mexickým prezidentem Felipem Calderónem. Toho chtěl podle AP varovat před hrozbou zemětřesení.

Prezident byl na letišti

Letadlo bezpečně přistálo v mexickém hlavním městě, kde byla, jak uvedl ministr dopravy Juan Molinar, vyhlášena nejvyšší pohotovost. Stroj po dosednutí na přistávací dráhu okamžitě obklíčily bezpečnostní síly. Shodou okolností byl prezident Calderón právě na letišti a zrušil kvůli únosu svůj odlet, sdělila televize CNN. Podle MSNBC únosce přibližně 45 minut po přistání propustil první cestující. 

"Byla to složitá situaci, ale pilot nás požádal, ať zůstaneme klidní," řekl jeden s pasažérů, kteří opustili letadlo mezi prvními a s palubními zavazadly přešli přes letištní plochu za policejní kordón. "Báli jsme se," řekla další pasažérka s tím, že únosce na pasažéry vůbec nemluvil. Mnozí cestující si proto únosu vůbec nevšimli a víc je vyděsilo, že letadlo po přistání obklopily houkající policejní vozy. 

Boeing 737 měl na palubě celkem 104 cestující.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Aktivisté se v Německu porvali s policií, aby zabránili deportaci Syřana

-

dnes 11:41 Asi 60 lidí protestovalo, a to i násilně, v německém...

Turecký kamión se na Slovensku převrátil na dům, v němž spali rodiče s kojencem

-

dnes 11:19 V obci Turček v okrese Turčianské Teplice sjel ve...

Policejní vůz se na Slovensku čelně srazil s autobusem, jeden mrtvý

-

dnes 10:43 Tragická nehoda se stala ve středu ráno ve slovenském...

Indický guru podle soudu znásilnil v místě duchovního rozjímání 16letou dívku

-

dnes 10:10 Indický soud uznal ve středu duchovního vůdce Ásarama...

Afghánské hnutí Tálibán ohlásilo začátek jarní ofenzívy

-

dnes 09:46 Radikální islamistické hnutí Tálibán oznámilo začátek...

Kvůli sexuálnímu skandálu se mění stanovy Švédské akademie

-

dnes 08:25 Švédský král Carl XVI. Gustav významně zreformuje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby