Zahraniční

Náboženský fanatik unesl v Mexiku letadlo

9.9.2009 21:19 (aktualizováno: 10.9.2009 11:07) V Mexiku bylo ve středu večer uneseno linkové letadlo směřující z Bolívie přes rekreační letovisko Cancún do hlavního města Ciudad de México. Únos má na svědomí muž z Bolívie, který si chtěl vynutit schůzku s prezidentem Felipem Calderónem a varovat ho před ďáblem a zemětřesením. Únos se obešel bez zranění a únosce se po hodině vyjednávání vzdal.

Podle rozhlasových zpráv bylo letadlo společnosti Aeromexico uneseno vzápětí po startu z Cancúnu. Pachatel, hrozil odpálením výbušniny. V letadle se ale žádná nenašla. Nepotvrdila se ani původní informace, že únosci byli tři. Bolivijský fanatik původně tvrdil, že má tři společníky, z nichž se nakonec vyklubali "Otec, Syn a Duch svatý".

Únosce, kterým je prý čtyřiačtyřicetiletý José Mar Flores, při výslechu vypověděl, že tři devítky ze středečního data 9. září 2009 (9.9.09) jsou obrácenou variantou satanského čísla 666. Falešnou bombu použil, aby ovládl letadlo. Poté nařídil pilotovi, aby sedmkrát obletěl mexickou metropoli. Flores, který je podle CNN závislý na drogách a alkoholu, se považuje za církevního vyslance.

Během únosu se dožadoval, aby mohl mluvit s mexickým prezidentem Felipem Calderónem. Toho chtěl podle AP varovat před hrozbou zemětřesení.

Prezident byl na letišti

Letadlo bezpečně přistálo v mexickém hlavním městě, kde byla, jak uvedl ministr dopravy Juan Molinar, vyhlášena nejvyšší pohotovost. Stroj po dosednutí na přistávací dráhu okamžitě obklíčily bezpečnostní síly. Shodou okolností byl prezident Calderón právě na letišti a zrušil kvůli únosu svůj odlet, sdělila televize CNN. Podle MSNBC únosce přibližně 45 minut po přistání propustil první cestující. 

"Byla to složitá situaci, ale pilot nás požádal, ať zůstaneme klidní," řekl jeden s pasažérů, kteří opustili letadlo mezi prvními a s palubními zavazadly přešli přes letištní plochu za policejní kordón. "Báli jsme se," řekla další pasažérka s tím, že únosce na pasažéry vůbec nemluvil. Mnozí cestující si proto únosu vůbec nevšimli a víc je vyděsilo, že letadlo po přistání obklopily houkající policejní vozy. 

Boeing 737 měl na palubě celkem 104 cestující.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Putin děkuje Trumpovi: Útok v Petrohradu jsme zmařili díky informaci od CIA

-

včera 18:15 Útok na Kazaňskou katedrálu v Petrohradu, který...

Při hromadné nehodě v Birminghamu zemřelo šest lidí

-

včera 17:36 Video: V anglickém Birminghamu se v neděli krátce po...

Erdogan chce otevřít ambasádu ve východním Jeruzalémě. Je to hlavní město muslimů, tvrdí

-

včera 17:34 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan chce otevřít...

Kalifornský požár Thomas vyhání z domů už i známé celebrity

-

včera 14:46 Silné větry komplikují práci hasičům v Kalifornii při...

Trumpova slova o Jeruzalému dál budí vášně. Protest se konal i u Bílého domu

-

včera 11:22 Tisíce lidí demonstrovaly v sobotu ve Washingtonu...

Slováky pobouřilo porno natočené v kostelích v Prešově

-

včera 11:07 Věřící po celém Slovensku pobouřila informace, že se...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby