Domácí

ČSSD slibuje přídavky, důchody, nemocenskou a pracovní místa

obrazek

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka a šéf strany Jiří Paroubek

FOTO: Petr Horník, Právo

31.8.2009 10:29 Sociální demokraté v pondělí vyjmenovali sliby, se kterými jdou do předčasných říjnových sněmovních voleb. Šéf strany Jiří Paroubek hovořil například o rozšíření dětských přídavků, třech dnech placené nemocenské nebo státem garantovaných důchodech.

Paroubek na pondělní tiskové konferenci ČSSD v Lidovém domě vyjmenovával sliby své strany voličům. Jde o vytvoření stovky tisíc pracovních míst, rozšíření dětských přídavků, společné zdanění manželů, tři dny placené nemocenské, daňové odpočty nebo zdravotnictví bez poplatků.

"Kategoricky odmítáme Topolánkovy reformy jen pro privilegované,“ prohlásil Paroubek. "Odmítáme dokončení privatizace všeho,“ sdělil také a jmenoval nemocnice nebo zdravotní pojišťovny. Dalšími sliby ČSSD jsou státem garantované důchody, 13. důchod z dividendy ČEZ, ochrana práv zaměstnanců, státem garantované hypoteční úvěry a novomanželské půjčky a vzdělání bez školného.

Sobotka: ODS nesplnila sliby

ČSSD v pondělí představila také brožuru namířenou proti konkurenčním občanským demokratům s názvem Program ODS "Modrý svět“. Podle místopředsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky občanští demokraté nesplnili sliby, které uvedli v roce 2006 ve "Smlouvě s voliči“.  

Sobotka například prohlásil, že navzdory slibům ODS celkové daňové zatížení stouplo. Konkurenci kritizoval i za krácení dětských přídavků a zavedení poplatků ve zdravotnictví. ODS podle něj porušila i slib, že zvýší o tisíc korun důchody.  

Volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík pak na tiskové konferenci oznámil, že brožuru Program ODS "Modrý svět“ zašlou z Lidového domu do sídla občanských demokratů, kteří v pondělí představují svůj předvolební program.  

Jiří Ovčáček, Právo

nahoru

Domácí:

Češi mají na útratu o 11 tisíc měsíčně méně než Němci. Jsme otloukánci, zní z KSČM

-

dnes 11:02 Průměrná mzda v Česku dosáhla ve druhém letošním...

Bundy a kabáty jen tak neodložíme, víkend proprší a bude chladno

-

dnes 09:55 Astronomický podzim sice začíná už v pátek, ale vypadá...

Pelikán navrhuje odvolání soudkyně Králové známé z kauzy Jany Nečasové

-

dnes 08:54 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

ČSSD nabídla dědicům právníka Altnera 180 miliónů jako mimosoudní vyrovnání

-

dnes 08:28 ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera...

V babyboxu ve Strakonicích našli holčičku

-

dnes 06:09 Do strakonického babyboxu v noci na čtvrtek někdo...

Státní zástupci prověřují nemocnice i pojišťovny kvůli bonusům

-

dnes 05:00 Kam mizí milióny, které nemocnice inkasují ze slev od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby