Zahraniční

Stáhněte z náhledů ulic Švýcarsko, vyzvala vláda Google

25.8.2009 13:56 Švýcarská vláda vyzvala společnost Google, aby z náhledu ulic na jeho stránkách, tzv. Street View Maps, zmizely detailní snímky švýcarských měst a obcí. Podle Bernu jejich zveřejnění odporuje zákonům na ochranu soukromí.

„Množství obličejů a registračních značek nebylo rozostřeno, anebo ne dostatečně,“ uvedl v prohlášení federální komisař pro ochranu dat Hanspeter Thűr s tím, že Švýcarsko žádá, aby Google snímky z internetu stáhl okamžitě, pokud nemůže zajistit, aby byly záběry z veřejných míst v souladu se švýcarskými zákony.

Reakce vlády spustilo víkendové zveřejnění snímků poslance Ruediho Nosera, jak si po ulici vykračuje se svou asistentkou.

Google oznámil, že záležitost projedná s regulačními úřady. Podle Matthiase Meyera, mluvčího švýcarské pobočky společnosti, se služba spuštěná minulý týden setkala v drtivé většině s pozitivními reakcemi.

Stížnosti přišly i z dalších zemí

Služba od svého předloňského spuštění mapuje ruch v ulicích více než stovky měst po celém světě. Od té doby se na Google kvůli údajnému narušování soukromí sneslo množství stížností ze stran jednotlivců i institucí.

Snahu firmy Google snímat dění v ulicích svých měst počátkem letošního roku zamítla také vláda v Řecku. Stejně narazily u Pentagonu pokusy společnosti natáčet na amerických vojenských základnách. V dubnu v jedné malé anglické vesnici vytvořili lidé řetězec, aby zabránili dodávce s natáčecím štábem v průjezdu obcí. Z Japonska zase přišla stížnost, že na záběrech je vidět přes ploty na soukromé pozemky, a Google musel záběry editovat.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Do Jižní Koreje přijela severokorejská delegace s generálem z černé listiny

-

dnes 06:14 Do Jižní Koreje v neděli přicestovala vysoká...

Demokraté zveřejnili svou reakci na zprávu republikánů o FBI

-

včera 23:03 aktualizováno Američtí demokraté v sobotu zveřejnili...

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o příměří v Sýrii

-

včera 20:24 Rada bezpečnosti OSN v sobotu schválila rezoluci...

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

včera 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

včera 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

včera 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby