Zahraniční

Stáhněte z náhledů ulic Švýcarsko, vyzvala vláda Google

25.8.2009 13:56 Švýcarská vláda vyzvala společnost Google, aby z náhledu ulic na jeho stránkách, tzv. Street View Maps, zmizely detailní snímky švýcarských měst a obcí. Podle Bernu jejich zveřejnění odporuje zákonům na ochranu soukromí.

„Množství obličejů a registračních značek nebylo rozostřeno, anebo ne dostatečně,“ uvedl v prohlášení federální komisař pro ochranu dat Hanspeter Thűr s tím, že Švýcarsko žádá, aby Google snímky z internetu stáhl okamžitě, pokud nemůže zajistit, aby byly záběry z veřejných míst v souladu se švýcarskými zákony.

Reakce vlády spustilo víkendové zveřejnění snímků poslance Ruediho Nosera, jak si po ulici vykračuje se svou asistentkou.

Google oznámil, že záležitost projedná s regulačními úřady. Podle Matthiase Meyera, mluvčího švýcarské pobočky společnosti, se služba spuštěná minulý týden setkala v drtivé většině s pozitivními reakcemi.

Stížnosti přišly i z dalších zemí

Služba od svého předloňského spuštění mapuje ruch v ulicích více než stovky měst po celém světě. Od té doby se na Google kvůli údajnému narušování soukromí sneslo množství stížností ze stran jednotlivců i institucí.

Snahu firmy Google snímat dění v ulicích svých měst počátkem letošního roku zamítla také vláda v Řecku. Stejně narazily u Pentagonu pokusy společnosti natáčet na amerických vojenských základnách. V dubnu v jedné malé anglické vesnici vytvořili lidé řetězec, aby zabránili dodávce s natáčecím štábem v průjezdu obcí. Z Japonska zase přišla stížnost, že na záběrech je vidět přes ploty na soukromé pozemky, a Google musel záběry editovat.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Trump nechal Putina pozvat do Washingtonu

-

dnes 23:05 Americký prezident Donald Trump požádal svého poradce...

USA považují Guccifera 2.0 za důkaz vměšování Moskvy

-

dnes 21:06 Původně se za pseudonymem Guccifer skrýval rumunský...

V Popradu vyhlásili kvůli bleskovým povodním mimořádný stav

-

dnes 20:21 Video: Z důvodu přetrvávajících dešťů a lokálních...

Problém vyřešen, belgická letiště opět přijímají

-

dnes 17:35 aktualizováno Belgie ve čtvrtek vpodvečer na několik...

O zapojení Rusů do otrav novičokem nevíme, vyvrací spekulace britský politik

-

dnes 15:42 Za divokou spekulaci označil ve čtvrtek náměstek...

Putin hodnotí schůzku s Trumpem jako úspěch, který se mocné skupiny snaží popřít

-

dnes 14:36 Helsinský summit s americkým prezidentem Donaldem...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů