Žena

Vůně působí na kvalitu řízení, spánku a také odhaluje vhodného partnera

obrazek

Silné aroma prostě zlepšuje náladu.

Novinky

25.8.2009 08:14 Je dobře známo, že to, co jíme, ovlivňuje naše pocity. Vědci ale přišli na to, že vůně mohou ovlivňovat i naše nálady.

Zpráva nadace RAC uvádí, že vůně skořice pomáhá řidičům lépe se soustředit na řízení auta. Zároveň ale také uklidňuje a snižuje podrážděnost. I vůně kapučína nebo limonády zlepšují řidičské schopnosti. Vůně kávy a citrónu prý prospívají jasnému myšlení.

Fyzickému výkonu zase prospívá máta. Studie čtyřiceti atletů ukázala, že když si před začátkem tréninku přičichli k mátě, běhali rychleji, měli větší sílu v rukách a byli schopni udělat více kliků ve srovnání se sportovci, kteří si k mátě nečichali. Vědci zatím podle listu The Sun nevědí, čím to je. Jedna možná teorie říká, že silné aroma prostě zlepšuje náladu.

Růže uklidňují

Pokud chcete naopak klidně spát, přikloňte se k růžím. Němečtí vědci zjistili, že ženy, které usínaly s vůní růží, měly růžovější sny, než ženy spící v ložnici bez vůní. Nejhroznější sny mají naopak lidé, kteří ve spánku cítí pach zkažených vajec.

Levandule pomáhá koncentraci a osvědčila se i jako povzbuzující prostředek proti útlumu, kterým mnoho lidí trpí po obědě. Japonští vědci zjistili, že produktivita zaměstnanců, kteří během přestávek čichali vůni levandule, se zlepšila. Byli výkonnější, než lidé, kteří nečichali k ničemu.

Přílišná konzumace kávy sice může způsobovat nervozitu, ale vůně čerstvé kávy snižuje stres. Vědci z jihokorejské Univerzity v Soulu přišli na to, že vůně kávy má vliv na hladinu různých chemických látek v mozku a kupodivu zklidňuje.

Pot napoví zda se pár k sobě hodí

A nakonec vůně, kterou máme každý svou: vůně potu nám o druhých říká mnohé. Pokud nám dobře voní osoba druhého pohlaví, může to znamenat, že bychom spolu měli zdravé potomky.

Různé studie ukázaly, že vůně mužského potu podvědomě ženě napoví, jestli jsou geny daného muže kompatibilní s jejími geny. Pokud tedy ženu vůně nějakého muže přitahuje, je to rozhodně dobré znamení.

Ženy naopak vůní svého potu naznačují, nakolik jsou v daných dnech plodné. V určitých dnech během menstruačního cyklu se pach potu z ženského podpaží mění. Signalizuje plodnost a mužům lépe voní.

Korzo

nahoru

Žena:

Čemu se vyhnout na první schůzce

-

včera 13:34 Jste single a čeká vás první rande, které tentokrát...

Autistický designér Matěj a jeho Maappi

-

včera 09:22 Obrazem: Příběh Matěje Hoška, žáka sedmé třídy...

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Guru Jára a další sexuální léčitelé

-

17.2. 14:59 Zakladatel esoterické školy Poetrie, známý jako guru...

Harfistka Jana Boušková: Svoje mozoly si hýčkám

-

17.2. 09:05 Obrazem: „Harfa vypadá jako andělský nástroj, ovšem...

Zuzka se léčila s rakovinou tři roky, absolvovala více než třicet narkóz

-

16.2. 13:51 „Přišlo to jako blesk z čistého nebe na krásné...

Barbora Schneiderová a její umění vyprávět příběh

-

16.2. 10:46 „Například senioři nebývají nadšeni, když jim řekneme,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby