Koktejl

Mladý nadšenec bude trénovat nejhorší fotbalovou reprezentaci na světě

obrazek

Ostrov Pohnpei chce být soupeřem pro jiné státy, realita je však zatím jiná.

Profimedia.cz

18.8.2009 06:52 Britský amatérský fotbalista se odhodlal ke kroku do neznáma a přijal pozici kouče pravděpodobně nejhorší fotbalové reprezentace na světě. Pětadvacetiletý Paul Watson se stal trenérem tichomořského ostrova Pohnpei, který obývá celkem 34 000 osob. Jejich národní tým ještě nikdy nevyhrál ani zápas a jeho nejlepším výsledkem je prohra 4:5 se sousedním rivalským ostrovem Yap.

Navzdory nedávné devastační prohře s Guamem 1:16 jsou sportovní novinář Paul Watson a jeho kamarád ze studií Matthew Conrad (oba 25) optimisty. Londýnská dvojice začne trénovat Pohnpei od 17. září a první přátelské zápasy budou na programu až počátkem roku 2010. Za své angažmá nebudou požadovat žádný plat.

Paul Watson uvedl, že si uvědomuje, že ho čeká těžká řehole. "Jeden z mých hráčů to má na hřiště deset kilometrů pěšky a nevlastní ani pár bot," okomentoval stávající situaci Watson. O tom, že země nemá ve stávající chvíli trenéra a hledá někoho nového, se prý dozvěděl úplnou náhodou.

"Tamější hráči mají hodně surového talentu, ale zatím ještě žádný zápas nevyhráli. Jednou prohráli se sousedním Yapem 4:5 po penaltách, tak to se počítá skoro jako vítězství," smál se Watson a dodal, že v současné době jsou asi nejhorším týmem světa. Myslí si však, že tomu tak nebude na dlouho. 

Extrémní vlhkost

"Jsou to opravdoví nadšenci. Vezměte si, že jeden chodi 10 kilometrů na trénink a zase zpět a to nemá ani boty. To je důvod, proč máme zájem jim trochu pomoci. Chceme sehnat nějaké sponzory, aby jim darovali boty či dres pak se uvidí," uvedl Watson, který se stal nejmladším trenérem fotbalové reprezentace na světě.

PohnPei je jedním ze čtyř států mikronéské federace a je zajímavý tím, že má třetí nejvlhčí klima na světě.

Jakub Kynčl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Američanka získá miliardu za zranění nákupním vozíkem

-

včera 19:16 Američanka Marion Hedgesová jako odškodnění za těžká...

Černá zmrzlina či veganské koblížky. V Praze byly k mání netradiční pochoutky

-

včera 15:37 Video: Zmrzlina k létu nepochybně patří a během...

Chladicí věže se při demolici zhroutily jako domeček z karet

-

včera 12:43 Video: V sobotu došlo ve floridském městě Jacksonville...

Náhlý poryv větru vymrštil do vzduchu mobilní toalety, které se začaly vyprazdňovat

-

včera 09:09 Nedělní piknik v coloradském městečku Commerce City...

Kojoti dobyli Severní Ameriku a teď míří na jih

-

16.6. 18:57 Kojoti jsou vynikající kolonizátoři. Rychle se množí,...

Mládě margaye v brněnské zoo už dovádí ve výběhu

-

16.6. 14:55 Video: Návštěvníci brněnské zoologické zahrady už si...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů