Krimi

Policie opět ve velkém kontroluje řidiče

16.10.2003 12:34 Dopravní policisté zahájili ve čtvrtek dvoudenní dopravně-bezpečnostní akci, která probíhá na celém území republiky. Kontroly řidičů a vozidel však nejsou tak rozsáhlé jako během akce Kryštof. Také se nejedná o novou akci Kryštof II., kterou ohlásil do začátku listopadu ministr vnitra Stanislav Gross.

"Tato dopravně-bezpečnostní akce byla dlouhodobě dopředu plánovaná. Proběhne celorepublikově a je pouze na jednotlivých Správách krajů Policie ČR, kolik policistů z dopravní policie, včetně policistů skupin silničního dohledu a dálničních oddělení PČR a policistů pořádkové policie nasadí. Po jejím ukončení budou na prezidium zaslány výsledky," řekla ve čtvrtek Právu mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová.

Další budou následovat

"Provádíme kontroly technického stavu vozidel, sledujeme dodržování rychlosti, způsob jízdy, kontrolujeme, zda řidiči nepožili před jízdou alkohol, neporušují dopravní předpisy a zásady bezpečnosti na vozovkách," odpověděl ve čtvrtek na dotazy Práva šéf středočeské dopravní policie Stanislav Huml.

Pozornost veřejnosti Kosinová uvítala. "Je zřejmé, že po Kryštofovi si lidé začínají více všímat policistů na ulicích. Do konce roku pak policie uskuteční další dopravní-bezpečnostní akce," dodala mluvčí.

apb, Právo

nahoru

Krimi:

Dálnici D1 uzavřely opravy vedení vysokého napětí

-

včera 19:46 aktualizováno Kvůli opravě vedení vysokého napětí...

U Třeboně se srazil osobní vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

-

včera 16:55 aktualizováno Na železničním přejezdu u sídliště...

Muže na Ostravsku zranila vrtule motorového rogala

-

včera 16:44 K velmi vážnému případu vyjížděli v sobotu večer...

Při požáru v Zubří hasiči evakuovali dvacet lidí

-

včera 13:54 Dvacet lidí museli v sobotu večer kvůli požáru...

Na železniční trať na Mělnicku sjelo auto

-

včera 09:35 Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad...

Honička u Prahy skončila nehodou a požárem ujíždějícího vozu

-

včera 09:26 Video: Pražským strážníkům ujížděl v sobotu muž s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů