Domácí

Příští týden se oteplí až na 15 stupňů

16.10.2003 11:52 I když už mnozí chodí v zimních bundách, protože ranní teploty jsou na nule nebo dokonce pod ní, příští týden budeme bundy můžeme zase dát do šatníku. Tak chladno jako bylo v úterý ráno ve Vatíně na Žďársku, kde naměřili minus 9 už rozhodně nebude.

"Očekáváme, že ranní mrazíky ustoupí a odpoledne bude příjemných patnáct stupňů," řekl Právu ve čtvrtek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Uvedl, že víkend ale bude studený, protože k nám proniká studený vzduch od severu. Dokonce ranní teploty v sobotu a v neděli by měly být až minus 4 stupně a odpolední budou jen v rozmezí 8 až 12 st. Jinak víkend má být polojasný až slunečný s možnými ranními mlhami.

Příští týden tepleji, ale s dešťem

Od neděle a hlavně v příštím týdnu se však proudění vzduchu změní, a nad naše území bude proudit teplý vzduch od jihu. "Musíme ale počítat, že bude více oblačnosti. Jestliže pondělí začne polojasným počasím, tak už v průběhu odpoledne a noci na úterý počítáme s deštěm. Noční teploty vystoupí na 2 až minus 2, odpolední pak vystoupí na 11 až 15 stupňů," řekl meteorolog.

Celý příští týden pak bude ve znamení větších srážek a silnějšího větru. Ranní teploty ve středu, čtvrtek a v pátek budou dokonce 13 až 9 a odpolední až 15, ojediněle i víc stupňů.

Václav Pergl

nahoru

Domácí:

Průzkum: V prvním kole volby prezidenta by vedl Zeman

-

včera 20:24 V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla...

Homosexuála bych ústavním soudcem nejmenoval, překvapil prezidentský kandidát Fischer

-

včera 16:10 Prezidentský kandidát Pavel Fischer se na setkání v...

Registr vyloučených hazardních hráčů možná do tří let

-

včera 15:57 Registr vyloučených hazardních hráčů, kteří berou...

KSČM na Ondráčkovi trvá. Doufám, že si Babiš v ANO zavede pořádek, řekl Filip

-

včera 14:02 KSČM se odmítá vzdát nominace předlistopadového...

Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm

-

včera 12:58 Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil...

Zemřel bývalý politický vězeň František Zahrádka

-

včera 12:43 Ve věku 87 let zemřel v pátek bývalý politický vězeň...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby