Domácí

Příští týden se oteplí až na 15 stupňů

16.10.2003 11:52 I když už mnozí chodí v zimních bundách, protože ranní teploty jsou na nule nebo dokonce pod ní, příští týden budeme bundy můžeme zase dát do šatníku. Tak chladno jako bylo v úterý ráno ve Vatíně na Žďársku, kde naměřili minus 9 už rozhodně nebude.

"Očekáváme, že ranní mrazíky ustoupí a odpoledne bude příjemných patnáct stupňů," řekl Právu ve čtvrtek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Uvedl, že víkend ale bude studený, protože k nám proniká studený vzduch od severu. Dokonce ranní teploty v sobotu a v neděli by měly být až minus 4 stupně a odpolední budou jen v rozmezí 8 až 12 st. Jinak víkend má být polojasný až slunečný s možnými ranními mlhami.

Příští týden tepleji, ale s dešťem

Od neděle a hlavně v příštím týdnu se však proudění vzduchu změní, a nad naše území bude proudit teplý vzduch od jihu. "Musíme ale počítat, že bude více oblačnosti. Jestliže pondělí začne polojasným počasím, tak už v průběhu odpoledne a noci na úterý počítáme s deštěm. Noční teploty vystoupí na 2 až minus 2, odpolední pak vystoupí na 11 až 15 stupňů," řekl meteorolog.

Celý příští týden pak bude ve znamení větších srážek a silnějšího větru. Ranní teploty ve středu, čtvrtek a v pátek budou dokonce 13 až 9 a odpolední až 15, ojediněle i víc stupňů.

Václav Pergl

nahoru

Domácí:

Ministerstvo požaduje 117 miliónů na demolici vepřína v Letech

-

dnes 10:36 O navýšení rozpočtu o 117 miliónů korun žádá vládu...

Senátory už vytáčí nepřítomnost ministrů na jednání, vláda v demisi si vyjela do krajů

-

dnes 10:34 Ministři vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO)...

ČSSD dala ANO ultimátum

-

dnes 09:57 ČSSD a ANO čeká dnes klíčová debata o podmínkách...

Ostravská fakultní nemocnice má nového šéfa. Odvolaného Němečka nahradil Machytka

-

dnes 09:36 Video: Novým ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava byl...

Budoucí onkolog s rakovinou vysvětluje, jak se léčí

-

dnes 08:58 Pokud medik David Dufek uspěje, bude z něj za rok...

Kvůli opravě je bez vody z vodovodu přes 20 000 lidí z Prahy a okolí

-

dnes 08:12 Přes 20 000 lidí na východě Prahy a další lidé v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby