Domácí

V brněnském babyboxu našli již čtvrté novorozeně

obrazek

Babybox může zachránit život dítěte. Ilustrační foto

FOTO: Michal Čumpelík, ČTK

31.7.2009 14:14 Do brněnského babyboxu v tomto týdnu někdo odložil novorozence. Přesný čas, kdy ho ze schránky lékaři po zazvonění alarmu vyzvedli, nebude Nemocnice Milosrdných bratří zveřejňovat. V tiskové zprávě v pátek pouze uvedla, že hoch se jmenuje Jakub. Novorozenec je čtvrtým dítětem, které ve schránce někdo nechal.
Podle mluvčího nemocnice Pavla Gejdoše přiložil neznámý k novorozenci lístek s jeho jménem, kde stálo Jakub. "Je zdravý, váži téměř tři kila a měří 49 centimetrů. Jakmile to bude možné, poputuje do nové rodiny," řekl mluvčí. Do rodiny se dostala už i Natálka, kterou někdo do babyboxu odložil v červnu. Takzvaný babybox je vyhřívaný inkubátor, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost odložit anonymně své dítě, aniž ho ohrozí na zdraví či na životě. V Česku je nyní celkem 25 babyboxů. U Milosrdných bratří je zařízení v provozu od listopadu 2005. Babybox Nemocnice Milosrdných bratří je vedle vchodu do budovy v Polní ulici. Schránka je neustále vytápěna na 37 stupňů Celsia. Po uzavření boxu se spustí zvuková signalizace na novorozeneckém oddělení, jehož personál novorozence neprodleně vyzvedne druhými dvířky zevnitř budovy. Matka má tedy dostatek času nepozorovaně odejít.
ČTK

nahoru

Domácí:

Zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

-

dnes 08:23 V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných...

Nadace pomáhá rodičům s těžce nemocnými dětmi

-

dnes 03:40 Malý Ukrajinec Artemon žijící s rodinou v Praze se do...

Po stopách majetku H-Systemu: Zastavené pozemky a prázdné účty

-

dnes 00:02 Odsouzený zakladatel H-Systemu Petr Smetka tvrdí, že...

Kde si zdarma natrhat ovoce či bylinky? Zájemcům radí web a mobilní aplikace

-

včera 18:17 Video: Máte chuť zajít si natrhat sezónní ovoce, ale...

V zoo v Brně uhynul lední medvěd Umca

-

včera 16:22 V brněnské zoologické zahradě v sobotu uhynul lední...

V opavském babyboxu našli holčičku zabalenou v ručníku

-

včera 15:57 Další zachráněné dítě má „na svědomí“ babybox v Opavě....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů