Krimi

Žena chtěla otrávit manžela léky ve vínu, hrozí jí až 15 let

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

14.7.2009 11:51 Krajský soud v Ostravě zahájil líčení v případu 30leté Žanety Cieślokové z Bohumína na Karvinsku, která se v září minulého roku pokusila vínem smíchaným s léky otrávit svého o šest let staršího manžela. Údajným důvodem měly být manželské neshody. Žena, obviněná z pokusu o vraždu, setrvala tři měsíce ve vazbě. Poté byla propuštěna a nyní opět žije se svým mužem.

Žena se pokusila loni v září otrávit svého muže. Podle obžaloby smíchala dva litry vína s více než stovkou léčiv. Pilulky její manžel používal na léčbu svých četných onemocnění. Otrávené víno obžalovaná podala svému muži, který je nevypil. Zdálo se mu příliš kalné. 

Cieśloková si nevypitou směs ponechala. Manželovi chtěla láhev s vínem nabídnout, až bude natolik opilý, že již nebude schopen rozeznat jed. Podle státního zástupce Jaroslava Kandráče by však muž nezemřel ani tehdy, když by vypil celé dva litry tohoto nápoje. 

"Motivem se jeví být dlouhodobé manželské neshody, konflikty v manželství vyvrcholující i fyzickým napadáním i jakýmsi psychickým strádáním obviněné," řekl Kandráč.

Obžalovaná podle státního zástupce je jednodušší osobností s nižším intelektem. Sama Cieśloková uvedla, že jednala ve zkratu a následky svého jednání zcela nedomyslela. 

Celý incident se stal předmětem zájmu poté, co přítelkyně obžalované podaly trestné oznámení poukazující na čin, kterého se měla žena dopustit. 

Cieśková, která je těhotná, před soudem odmítla vypovídat. O moc hovornější nebyl ani její manžel. Sdělil pouze, že neví, zda je otcem posledního dítěte obžalované. S ženou má již pět dětí ve věku od tří do deseti let. Právě kvůli ratolestem se svou manželkou stále žije. 

V případě usvědčení hrozí ženě za pokus o vraždu až 15leté vězení.

Petra Konečná, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...

Muž vyplul s 1,7 promile na Baťův kanál, narazil do lodě s policisty

-

včera 17:18 Třicetiletý muž narazil v sobotu dopoledne lodí na...

Násilníka s kočárkem, který v metru napadl cestujícího, vypátrala policie

-

včera 15:18 Pražské policii se podařilo díky zveřejnění...

Byl to rapl, řekl o vrahovi manželů v zahrádkářské kolonii jeho kamarád

-

včera 14:48 Video: Výpověďmi předvolaných svědků a čtením...

Bývalý právník NBÚ je ve vazbě, policie ho obvinila z vydírání

-

včera 14:34 aktualizováno Ekonomický ředitel pražské Krajské...

Žena pořezala dva lidi u letního kina v Písku

-

včera 14:02 Písecká policie řeší incident ze společenské akce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů