Zahraniční

Fotograf přistihl Obamu s očima na pozadí delegátky

obrazek

FOTO: Jason Reed, Reuters

10.7.2009 14:04 Státníci to nemají na veřejnosti lehké, což o prezidentovi Spojených států na vrcholné zahraniční konferenci platí dvojnásob. Objektivy fotografů na něj mířily z každého úhlu také ve čtvrtek na summitu skupiny zemí G8 v italské Aquile. Fotograf agentury Reuters ho při tom zachytil, jak hledí na pozadí brazilské delegátky.

Obama si slabou chvilku vybral při řazení účastníků konference před společným fotografováním. Prezident USA stojí na stupínku a oči má upřené na pozadí Mayory Tavaresové z doprovodu jeho brazilského protějšku Luize Luly da Silvy, která právě míří na své místo. Momentku kouzelně doplňuje vedle Obamy stojící francouzský prezident Nicolas Sarkozy, jenž se tváří, jakoby si Tavaresovou stačil prohlédnout první.

Je možné, že Obama jen na stupínku hledá svou jmenovku a Sarkozyho pobavila scéna, která se udála mimo hledáček objektivu. Zatímco u francouzského prezidenta jde o pravděpodobný scénář, Obama alibi nemá. Své místo už totiž našel.

Summit G8 v pátek končí. Lídři zemí s nejvyspělejšími ekonomikami se na něm mimo jiné dohodli, že nepřipustí zvýšení teploty na Zemi do roku 2050 o víc než dva stupně v porovnání s předindustriální érou a zemědělství v chudých zemí podpoří novými investicemi v hodnotě 20 miliard dolarů.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...

Polák dva roky týral manželku ve sklepě, jde na 25 let do vězení

-

dnes 06:20 Rozsudek 25 let za mřížemi ve čtvrtek potvrdil odvolací...

Debata EU o migraci spory neodstranila, ČR kvóty odmítá

-

dnes 06:15 Přibližně do půl jedné ráno diskutovali v noci na pátek...

Putin a Trump hovořili po telefonu o Severní Koreji

-

dnes 06:10 Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby