Zahraniční

Fotograf přistihl Obamu s očima na pozadí delegátky

obrazek

FOTO: Jason Reed, Reuters

10.7.2009 14:04 Státníci to nemají na veřejnosti lehké, což o prezidentovi Spojených států na vrcholné zahraniční konferenci platí dvojnásob. Objektivy fotografů na něj mířily z každého úhlu také ve čtvrtek na summitu skupiny zemí G8 v italské Aquile. Fotograf agentury Reuters ho při tom zachytil, jak hledí na pozadí brazilské delegátky.

Obama si slabou chvilku vybral při řazení účastníků konference před společným fotografováním. Prezident USA stojí na stupínku a oči má upřené na pozadí Mayory Tavaresové z doprovodu jeho brazilského protějšku Luize Luly da Silvy, která právě míří na své místo. Momentku kouzelně doplňuje vedle Obamy stojící francouzský prezident Nicolas Sarkozy, jenž se tváří, jakoby si Tavaresovou stačil prohlédnout první.

Je možné, že Obama jen na stupínku hledá svou jmenovku a Sarkozyho pobavila scéna, která se udála mimo hledáček objektivu. Zatímco u francouzského prezidenta jde o pravděpodobný scénář, Obama alibi nemá. Své místo už totiž našel.

Summit G8 v pátek končí. Lídři zemí s nejvyspělejšími ekonomikami se na něm mimo jiné dohodli, že nepřipustí zvýšení teploty na Zemi do roku 2050 o víc než dva stupně v porovnání s předindustriální érou a zemědělství v chudých zemí podpoří novými investicemi v hodnotě 20 miliard dolarů.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla bavorská vláda

-

dnes 05:33 U vchodů do všech zemských úřadů ve spolkové republice...

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

-

dnes 04:54 Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně...

V Arizoně havarovala stíhačka F-16

-

včera 22:38 Při pokusu nouzově přistát na malém letišti v úterý u...

Nacistická nevěsta Zschäpeová nebyla spolupachatelka, tvrdí obhájci

-

včera 21:39 V Mnichově začaly v úterý odpoledne závěrečné řeči...

Trump má problém se svou ambasadorkou v OSN

-

včera 21:11 Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním...

Británie zamítla přepravu nevyléčitelně nemocného dítěte do Vatikánu

-

včera 21:07 Britský soud v úterý vyloučil přepravu nevyléčitelně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby