Krimi

Fantom žen s nákupem dopaden

14.10.2003 09:54 Beze strachu již mohou od pondělí opět starší ženy chodit na nákupy v Ostrově na Karlovarsku. Policii se totiž podařilo rychle zadržet a zatknout 23letého fantoma, který tu v posledních několika dnech přepadával ženy, vracející se z nákupů. Byl obviněn z trestného činu krádeže a loupeže.

"Kriminalistům karlovarské policie se v krátké době podařilo chytit a obvinit pachatele, který má na svědomí v Ostrově tři případy krádeže a jedno loupežné přepadení," řekla Právu v úterý mluvčí karlovarské policie prap. Eva Plíhalová.

Čtyři útoky

"Třiadvacetiletý muž minulý týden ve středu mezi domy na ulici Palackého vytrhl z ruky 78leté ženě tašku s deštníkem a peněženku, kde měla 1073 korun," konstatovala Plíhalová s tím, že další krádeže se dopustil na 73leté ženě, které vytrhl z ruky nákupní tašku s potravinami a drobnými písemnosti a utekl směrem k penzionu na Hlavní ulici. "Tašku pak žena našla prázdnou na rohu domu," řekla.

"V sobotu dopoledne přepadl další ženu na chodníku ulic Myslbekova a Mánesova. Pachatel chytil tašku, kterou měla v ruce, trhl s ní a ženu strhl na zem. Za tašku jí táhl po chodníku, až do chvíle, kdy ženě došly síly," popisovala mluvčí.

"Pádem na zem utrpěla 78letá žena zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. Lupič si odnesl osobní věci a 650 korun," dodala Plíhalová s tím, že posledního přepadení se dopustil v mladík v pondělí dopoledne.

"Na ulici Myslbekova přiběhl k 68leté ženě, vytrhl jí z ruky kabelku, ve které měla 8500 korun, mobilní telefon, doklady a klíče. Po tomto přepadení byl zadržen hlídkou policie Ostrov," uzavřela Plíhalová.

Násilník je už v cele předběžného zadržení, kde čeká na rozhodnutí soudce o uvalení vazby.

Rudolf Voleman, Právo

nahoru

Krimi:

Řidič na D6 vyletěl rovnou do lesa, zkoušku na alkohol odmítl

-

dnes 07:03 Video: Na dálnici D6 u Doks na Kladensku havaroval...

Opilý cizinec naboural v centru Prahy pět aut

-

včera 22:47 Video: Opilý cizinec v mercedesu naboural v neděli...

Na Přerovsku hořela dvojgaráž, oheň zničil historické motorky

-

včera 15:59 Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli rozsáhlý...

Horští záchranáři při cvičení v Krkonoších náhodou zachránili život promrzlému muži

-

včera 15:06 Jen zcela náhodná přítomnost členů Horské služby v...

Policisté zadrželi gang dealerů, měli víc než kilo heroinu a milión v hotovosti

-

včera 14:33 Čtveřici drogových dealerů zadrželi po dlouhém...

Lupič přepadl banku v Praze. Policisté zveřejnili video

-

včera 13:25 Video: Pražští policisté pátrají po muži, který v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby