Krimi

Fantom žen s nákupem dopaden

14.10.2003 09:54 Beze strachu již mohou od pondělí opět starší ženy chodit na nákupy v Ostrově na Karlovarsku. Policii se totiž podařilo rychle zadržet a zatknout 23letého fantoma, který tu v posledních několika dnech přepadával ženy, vracející se z nákupů. Byl obviněn z trestného činu krádeže a loupeže.

"Kriminalistům karlovarské policie se v krátké době podařilo chytit a obvinit pachatele, který má na svědomí v Ostrově tři případy krádeže a jedno loupežné přepadení," řekla Právu v úterý mluvčí karlovarské policie prap. Eva Plíhalová.

Čtyři útoky

"Třiadvacetiletý muž minulý týden ve středu mezi domy na ulici Palackého vytrhl z ruky 78leté ženě tašku s deštníkem a peněženku, kde měla 1073 korun," konstatovala Plíhalová s tím, že další krádeže se dopustil na 73leté ženě, které vytrhl z ruky nákupní tašku s potravinami a drobnými písemnosti a utekl směrem k penzionu na Hlavní ulici. "Tašku pak žena našla prázdnou na rohu domu," řekla.

"V sobotu dopoledne přepadl další ženu na chodníku ulic Myslbekova a Mánesova. Pachatel chytil tašku, kterou měla v ruce, trhl s ní a ženu strhl na zem. Za tašku jí táhl po chodníku, až do chvíle, kdy ženě došly síly," popisovala mluvčí.

"Pádem na zem utrpěla 78letá žena zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. Lupič si odnesl osobní věci a 650 korun," dodala Plíhalová s tím, že posledního přepadení se dopustil v mladík v pondělí dopoledne.

"Na ulici Myslbekova přiběhl k 68leté ženě, vytrhl jí z ruky kabelku, ve které měla 8500 korun, mobilní telefon, doklady a klíče. Po tomto přepadení byl zadržen hlídkou policie Ostrov," uzavřela Plíhalová.

Násilník je už v cele předběžného zadržení, kde čeká na rozhodnutí soudce o uvalení vazby.

Rudolf Voleman, Právo

nahoru

Krimi:

Soud přiznal Rathovi odškodné za „vláčení v poutech“

-

dnes 16:45 aktualizováno Bývalý středočeský hejtman David Rath má...

Mladík na elektrokole sjel v noci v Krkonoších do potoka, tělo našli až ráno

-

dnes 16:32 Osudné se během noci ze soboty na neděli stalo...

Na dálnici D5 u Prahy havarovala cisterna. Řidič vyvázl bez zranění

-

dnes 16:07 Video: Na dálnici D5 u Rudné na Praze–západ havarovala...

Žena obviněná z vraždy novorozence v Teplicích je na svobodě

-

dnes 16:01 Video: aktualizováno Ženu obviněnou ze spáchání zvlášť...

Zloděj na Břeclavsku vytrhal z vinic sazenice

-

dnes 15:47 Vinná odrůda Pálava je mezi milovníky vín oblíbená....

V Jincích po srážce s autem vykolejil vlak, pro zraněného řidiče letěl vrtulník

-

dnes 15:42 Video: Po srážce s autem vykolejil v pondělí v Jincích...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby