Zahraniční

Pátrací týmy zatím nenašly černou skříňku z jemenského airbusu

1.7.2009 12:08 (aktualizováno: 1.7.2009 18:45) Francouzské ministerstvo popřelo zprávy ze středečního dopoledne, že by se týmům pátrajícím u Komorských ostrovů po lidech z havarovaného airbusu jemenských aerolinií podařilo zachytit signál z černé skříňky. Signály nepocházely z černých skříněk, ale z nouzových bójek letadla.

Oznámil to francouzský státní tajemník pro spolupráci Alain Joyandet. Ten původně ocitoval zprávu záchranářů, že se podařilo zachytit signál jedné z černých skříněk. 

Francouzi zároveň oznámili, že společně s jemenskými úřady rozšiřují oblast pátrání. Na palubě letadla bylo 153 lidí, přežila jen 14letá dívka.

„Francouzi uvedli, že do místa havárie posílají více jednotek k vyzvednutí těl a vypátrání lidí, kteří jsou stále naživu,“ citovala stanice CNN mluvčí jemenských leteckých úřadů. V oblasti pomáhají také americká letadla

Airbus A310 zmizel z radarů v úterý, když byl asi 25 kilometrů od hlavního města Komorských ostrovů Moroni. Pátračům se zatím podařilo vyzvednout jen tři těla. Jedinou přeživší je 14letá dívka z Marseilles Bahia Bakari (její jméno znamená „naděje“), která cestovala z Paříže přes Jemen do Moroni se svou matkou, již se zatím nalézt nepodařilo.

Záchranářům na místě ztěžuje práci nepříznivé počasí. Bahia vypověděla, že někteří lidé přežili. Mezi cestujícími bylo 53 Francouzů.

Skříňka z letadla Air France zůstává nad dně Atlantiku

Příčina havárie zůstává neznámá a objasnit by ji měla černá skříňka. Podle francouzských úřadů by měla být vyzvednuta v průběhu středy. Technický stav stroje údajně nebyl uspokojivý.

Ve středu zároveň pohasly naděje na nalezení černých skříněk z airbusu Air France, který se před měsícem zřítil nad Atlantikem. Skříňka vysílá po havárii zhruba 30 dní, přičemž její signál slábne. Příčina havárie zůstane zřejmě neobjasněna. Na palubě airbusu zemřelo všech 228 lidí.

 

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla bavorská vláda

-

dnes 05:33 U vchodů do všech zemských úřadů v německé spolkové...

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

-

dnes 04:54 Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně...

V Arizoně havarovala stíhačka F-16

-

včera 22:38 Při pokusu nouzově přistát na malém letišti v úterý u...

Nacistická nevěsta Zschäpeová nebyla spolupachatelka, tvrdí obhájci

-

včera 21:39 V Mnichově začaly v úterý odpoledne závěrečné řeči...

Trump má problém se svou ambasadorkou v OSN

-

včera 21:11 Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním...

Británie zamítla přepravu nevyléčitelně nemocného dítěte do Vatikánu

-

včera 21:07 Britský soud v úterý vyloučil přepravu nevyléčitelně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby