Zahraniční

Pátrací týmy zatím nenašly černou skříňku z jemenského airbusu

1.7.2009 12:08 (aktualizováno: 1.7.2009 18:45) Francouzské ministerstvo popřelo zprávy ze středečního dopoledne, že by se týmům pátrajícím u Komorských ostrovů po lidech z havarovaného airbusu jemenských aerolinií podařilo zachytit signál z černé skříňky. Signály nepocházely z černých skříněk, ale z nouzových bójek letadla.

Oznámil to francouzský státní tajemník pro spolupráci Alain Joyandet. Ten původně ocitoval zprávu záchranářů, že se podařilo zachytit signál jedné z černých skříněk. 

Francouzi zároveň oznámili, že společně s jemenskými úřady rozšiřují oblast pátrání. Na palubě letadla bylo 153 lidí, přežila jen 14letá dívka.

„Francouzi uvedli, že do místa havárie posílají více jednotek k vyzvednutí těl a vypátrání lidí, kteří jsou stále naživu,“ citovala stanice CNN mluvčí jemenských leteckých úřadů. V oblasti pomáhají také americká letadla

Airbus A310 zmizel z radarů v úterý, když byl asi 25 kilometrů od hlavního města Komorských ostrovů Moroni. Pátračům se zatím podařilo vyzvednout jen tři těla. Jedinou přeživší je 14letá dívka z Marseilles Bahia Bakari (její jméno znamená „naděje“), která cestovala z Paříže přes Jemen do Moroni se svou matkou, již se zatím nalézt nepodařilo.

Záchranářům na místě ztěžuje práci nepříznivé počasí. Bahia vypověděla, že někteří lidé přežili. Mezi cestujícími bylo 53 Francouzů.

Skříňka z letadla Air France zůstává nad dně Atlantiku

Příčina havárie zůstává neznámá a objasnit by ji měla černá skříňka. Podle francouzských úřadů by měla být vyzvednuta v průběhu středy. Technický stav stroje údajně nebyl uspokojivý.

Ve středu zároveň pohasly naděje na nalezení černých skříněk z airbusu Air France, který se před měsícem zřítil nad Atlantikem. Skříňka vysílá po havárii zhruba 30 dní, přičemž její signál slábne. Příčina havárie zůstane zřejmě neobjasněna. Na palubě airbusu zemřelo všech 228 lidí.

 

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

EU kývla Britům na druhou fázi rozhovorů o brexitu

-

dnes 12:32 aktualizováno Lídři států Evropské unie v pátek podle...

Ruský exministr Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku

-

dnes 12:00 Video: aktualizováno Ruský soud v pátek poslal na osm...

Požár v Kalifornii je čtvrtý největší v historii státu

-

dnes 11:17 Video: V Kalifornii zemřel 32letý hasič Cory Iverson,...

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby