Ekonomika

Ruzyňské letiště v chaosu, terminál se zavřel kvůli nezkontrolovaným osobám

obrazek

FOTO: Petr Hloušek, Právo

29.6.2009 10:18 (aktualizováno: 29.6.2009 10:28) Na pražském ruzyňském letišti zavládl v pondělí dopoledne chaos. Kvůli nezkontrolovaným osobám, které se dostaly do bezpečnostní zóny, byl po šesté hodině ranní uzavřen celý Terminál 2. Informovala o tom správa letiště. Zpoždění nabralo na 41 letů.

Příčinou byla přítomnost nezkontrolovaných osob, které přiletěly z neschengenské oblasti a chybou lidského faktoru prošly do bezpečnostní zóny,“ vysvětlila mluvčí letiště Eva Krejčí.

Podle ní byla ihned poté zahájena standardní bezpečnostní opatření, u kterých asistovala také policie. Kvůli uzavření terminálu, byly některé lety zpožděny.

„Ve stejném okamžiku bylo zahájeno vnitřní šetření specialisty na bezpečnostní audit, na jehož základě budou vyvozeny další závěry,“ uzavřela Krejčí.

Podle serveru Planes.cz se situace na letišti pomalu stabilizuje, i když některé linky mají již tříhodinové zpoždění. „Kvůli mezitím přerušené bezpečnostní kontrole se tvořily dlouhé fronty a provozní složky nyní jen těžce zvládají nečekanou situaci s nahromaděnými odlety. Poslední linka s cestujícími z Terminálu 2 odstartovala v 06:26 (Wizz Air do Bergama), další se podařilo vypravit až v 09:41 (ČSA do Budapešti),“ uvedl server.

toh, Novinky

nahoru

Ekonomika:

V Číně staví obří visutý most, dělníci pracují 250 metrů nad zemí

-

včera 21:48 Video: V hornatém terénu na jihovýchodě Číny budují...

Trump nechce, aby firmy zveřejňovaly čtvrtletní výsledky

-

17.8. 23:25 Americký prezident Donald Trump vyzval Komisi pro...

Akcionáři řeší vyhoření vizionáře Muska

-

17.8. 20:16 Šéf společnosti Tesla a zakladatel projektu SpaceX...

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek

-

17.8. 14:16 aktualizováno Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila...

Číňané jedou do Washingtonu jednat o možném uklidnění obchodní války

-

17.8. 12:56 Čínu a USA příští týden čeká další kolo obchodních...

Rozpočtu dojdou peníze, míní ekonomové

-

17.8. 12:12 Rozpočet na příští rok počítá se zvyšováním platů...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů