Krimi

Policisté dopadli zločince, kteří postřelili úspěšného podnikatele

23.6.2009 07:44 Ozbrojené komando lupičů loni v březnu vniklo do sídla úspěšného manažera z Klatov. Pětapadesátiletého muže oceněného letos prestižní podnikatelskou cenou vytáhla trojice zakuklenců z postele a požadovala po něm přístup k trezoru. Když s nimi odmítl spolupracovat, střelili ho do nohy a z místa utekli. Dva z nich se po více jak roce podařilo západočeským kriminalistům dopadnout.

„Jedná se o muže, kteří jsou stíháni za další majetkovou trestnou činnost,“ potvrdila v pondělí Právu mluvčí policie Pavla Soukupová s tím, že oba byli obviněni z loupeže. „Jako členům organizované skupiny jim hrozí až 12 let vězení,“ dodala mluvčí. Další podrobnosti k případu nesdělila.

Podle jiného zdroje se jedná o recidivisty, kteří už v minulosti strávili za mřížemi několik let. V současné době jsou ve vazbě pro jiný zločin. Státní zástupce je minulý týden postavil před soud za krádeže trezorů, které otvírali pomocí výbušnin.

Co se loňské noci z 18 na 19. března v klatovském domě vlastně dělo ? Muž v době loupeže spal se svojí ženou v ložnici. V sousedním pokoji nocovala ještě jeho neteř. „Tu měli pachatelé v jednu chvíli ve své moci, ale nakonec jí neublížili, stejně jako manželce majitele domu,“ řekl tehdy policista obeznámený s vyšetřováním.

Podnikatel před lupiči utekl na balkón, kde po něm vystřelili. „S průstřelem lýtkem ho sanitka převezla na chirurgické oddělení klatovské nemocnice,“ potvrdila už dříve mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Po přepadení požádal podnikatel o policejní ochranu, kterou následně dostal. Později si kvůli bezpečí své rodiny najal soukromé bodygardy.

Patrik Biskup, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...

Chatovou oblast na Vsetínsku ohrožoval požár

-

včera 16:14 Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u...

Muže u Prahy uštkla mamba

-

včera 16:14 aktualizováno Muže u Prahy uštkla v sobotu odpoledne...

Na Prostějovsku usmrtil vlak člověka

-

včera 12:42 aktualizováno Na Prostějovsku v sobotu ráno usmrtil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů