Kultura

Projekt Unknown Negative Activity na festivalu Tanec Praha

15.6.2009 13:26 Téměř řecký taneční projekt s choreografem a tanečníkem slovenského původu Jozefem Fručkem Unknown Negative Activity s podtitulem Shouting Opera in Movement byl uveden jak součást Tance Praha v Divadle Archa.

Inspirací bylo odhalení činů teroristy Theodora Kaczynského, který bojoval „proti zlu technologické společnosti“. Dvanáctiletá dívenka hrdinně odolává nátlaku teroristy, který ji pronásleduje. Dospělí ji chtějí zneužít, někdy uchránit před světem, který je nekompromisní i vůči dětem. Hrají s ní podivnou hru, přehazují si ji, cloumají s ní jako s loutkou, zneužívají její bezbrannosti. Děvčátko však odolává.

Až nezvykle strhující dětský výkon suverénně sekunduje řecké tanečnici Lindě Kapetaneové a Jozefu Fručkovi, kteří v Praze prezentovali již řadu výborných projektů.

Skvělé kompozice

S pražským souborem DOT 504 v loňské sezóně byli vrcholem interpretačního i choreografického umění s představením Holdin Fast, na letošní České taneční platformě předvedli zajímavou kompozici 100 Wounded Tears. Oba tančili ve vlámském souboru Ultima Vez, v němž čerpali inspiraci pro své vlastní autorské hledání.

Bohužel tento projekt postrádá dramaturgickou i režijní spolupráci. Dílčí taneční kompozice jsou skvělé. Styl jejich poněkud chaotického tanečního projevu je nekompromisně fyzicky náročný.

Zdánlivě nedokončené pohyby jakoby bez tečky či ukončení pohybové fráze mají ale naprosto jasné až spalující a obsažné centrum těla.

Marcela Benoniová, Právo

nahoru

Kultura:

GLOSA: Hodiny jsou jako Kryštof

-

dnes 11:35 Minulý týden vydala své minialbum S tebou česká skupina...

Struny podzimu zahájí The Gloaming, pak vystoupí Shabazz Palaces

-

dnes 10:53 Páteční vystoupení irské skupiny The Gloaming zahájí...

Nejvýnosnější v Hollywoodu je Estevez, vyplatí se víc než Pitt a Depp

-

dnes 10:12 Pozoruhodná data zveřejnil americký server Variety....

Duel ani Superdebata nedosáhly miliónové sledovanosti

-

dnes 10:10 Čtvrteční předvolební diskusní Nova Duel, ve kterém se...

Funke experimentuje s trvanlivostí času

-

dnes 09:26 V Galerii města Kolína je do 30. prosince k vidění...

Al Di Meola v Praze zahraje Beatles, tango i world music

-

dnes 08:11 Americký jazzový kytarista Al Di Meola na svém pražském...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby