Kultura

Projekt Unknown Negative Activity na festivalu Tanec Praha

15.6.2009 13:26 Téměř řecký taneční projekt s choreografem a tanečníkem slovenského původu Jozefem Fručkem Unknown Negative Activity s podtitulem Shouting Opera in Movement byl uveden jak součást Tance Praha v Divadle Archa.

Inspirací bylo odhalení činů teroristy Theodora Kaczynského, který bojoval „proti zlu technologické společnosti“. Dvanáctiletá dívenka hrdinně odolává nátlaku teroristy, který ji pronásleduje. Dospělí ji chtějí zneužít, někdy uchránit před světem, který je nekompromisní i vůči dětem. Hrají s ní podivnou hru, přehazují si ji, cloumají s ní jako s loutkou, zneužívají její bezbrannosti. Děvčátko však odolává.

Až nezvykle strhující dětský výkon suverénně sekunduje řecké tanečnici Lindě Kapetaneové a Jozefu Fručkovi, kteří v Praze prezentovali již řadu výborných projektů.

Skvělé kompozice

S pražským souborem DOT 504 v loňské sezóně byli vrcholem interpretačního i choreografického umění s představením Holdin Fast, na letošní České taneční platformě předvedli zajímavou kompozici 100 Wounded Tears. Oba tančili ve vlámském souboru Ultima Vez, v němž čerpali inspiraci pro své vlastní autorské hledání.

Bohužel tento projekt postrádá dramaturgickou i režijní spolupráci. Dílčí taneční kompozice jsou skvělé. Styl jejich poněkud chaotického tanečního projevu je nekompromisně fyzicky náročný.

Zdánlivě nedokončené pohyby jakoby bez tečky či ukončení pohybové fráze mají ale naprosto jasné až spalující a obsažné centrum těla.

Marcela Benoniová, Právo

nahoru

Kultura:

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...

Planeta Česko. Příroda jako fascinující dobrodružství

-

23.2. 15:02 Video: Do kin jde 22. března neobvyklý dokument...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby