Speciální rubriky

Evropa má prvního mrtvého na prasečí chřipku

obrazek

FOTO: Asmaa Waguih, Reuters

14.6.2009 21:55 (aktualizováno: 14.6.2009 22:11) Ve Skotsku zemřel pacient, u něhož byla potvrzena prasečí chřipka. Jde tak o první oběť viru H1N1 v Evropě. V Británii se nachází nejvíce lidí ze všech evropských zemí, kteří se touto chorobou nakazili.

Pacient byl jedním z deseti, kteří se léčili v nemocnici u Glasgow. Jeho úmrtí oznámil mluvčí skotské vlády. Pacient měl údajně ještě další zdravotní potíže, dá se tak očekávat, že jeho organismus byl oslaben.

„S politováním potvrzujeme, že jeden z našich hospitalizovaných pacientů, který trpěl virem H1N1, dnes zemřel,“ oznámila v prohlášení skotská vláda. Dále doplnila, že s ohledem na přání rodiny nebude sdělovat další podrobnosti.

Vláda také apelovala na občany, aby neměnili své chování a dodržovali hygienické návyky, jako je například mytí rukou.

Prasečí chřipkou se v samotném Skotsku nakazilo kolem 500 lidí, jen v neděli přibylo 35 případů.

Světová zdravotnická organizace (WHO) v současnosti registruje 29 700 potvrzených případů nákazy prasečí chřipkou. Dohoromady na ni zemřelo 145 lidí, nejvíce případů je v Mexiku (108).

Počet úmrtí na virus prasečí chřipky ve světě
Mexiko - 108
USA - 27
Kanada - 4
Chile - 2
Domikánská republika - 1
Kostarika - 1
Guatemala - 1
Kolumbie - 1
Británie - 1

 

coe, BBC

nahoru

Speciální rubriky:

V nevýrazné pražské premiéře NHL porazili Rangers Tampu 2:1

-

4.10.2008 21:07 Premiéra slavné NHL na českém ledě skončila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby