Kultura

Strhující Harlem Gospel Choir počtvrté v Česku

11.6.2009 16:50 Praha, Brno a další města na podzim opět zažijí koncerty slavného amerického sboru Harlem Gospel Choir, jenž představuje světovou špičku v oboru gospelové hudby. Jedná se už o čtvrté turné souboru v Česku. Koncerty jsou pravidelně vyprodány, přestože žánr u nás nemá dlouhou tradici.

Harlem Gospel Choir k nám poprvé přijel v roce 2006 a okamžitě sklidil obrovský úspěch. Přivezl totiž gospelovou show, kterou žádný český interpret není schopen napodobit, i když u nás podobné sbory také vznikají.

Své pozitivní poselství šíří harlemští zpěváci už přes dvacet let po celém světě. Vystupují také s hvězdami pop music (Bono Vox, Diana Rossová, Sinéad O´Connor).

Harlem Gospel Choir se skládá z deseti zpěváků a páru muzikantů zajišťujících jednoduchý instrumentální doprovod (elektrické varhany, bicí). Jsou špičkovými interprety gospelových klasik jako Man From Galilee, Amazing Grace nebo Oh Happy Day, občas zabrousí i do oblasti popu a soulu.

V roce 2008 vystoupili na stadiónu pro Papeže Benedikta XVI, kde jejich tři exkluzivní skladby poslouchalo asi 60 000 lidí a stovky miliónů dalších u televizních obrazovek. Během podzimní sezóny 2008 vystoupili Harlem Gospel Choir v Evropě v rámci Night Of The Proms společně se Simple Minds A Sinead O´Connor.

Po vítězství Baracka Obamy v amerických prezidentských volbách s ním absolvovali desítky vystoupení, ať už v rámci jeho oficiálního programu, nebo jen setkání s občany, TV vystoupení atd.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Plán turné

31. 10. od 20.00 – Praha (Kongresové centrum – společenský sál) 01. 11. od 16.00 – Osek (Cisterciácký klášter) 02. 11. od 20.00 – Brno (Janáčkovo divadlo) 04. 11. od 19.00 – Liberec (Dům kultury Liberec) 05. 11. od 19.00 – Pardubice (Východočeské divadlo) 06. 11. od 19.00 – Plzeň (KD Peklo)

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Na Slovensku protestují proti výstavě Františka Ringo Čecha

-

dnes 20:59 Část zaměstnanců Liptovské galerie protestuje proti...

RECENZE: Měl to být drsný noir z budoucnosti, ale klouže po povrchu

-

dnes 16:36 Hotel Artemis režiséra Drewa Pearce je film, který má...

Mají to holky těžší? Nová komedie proměnila Langmajera v ženu

-

dnes 15:36 Video: Komedie o cynickém muži, který se zázrakem stane...

RECENZE: Vydolovaný děj a recyklovaná ABBA

-

dnes 14:28 Video: Když před deseti lety vtrhl do kin muzikál Mamma...

Deska Johna Coltrana čekala na vydání půl století. Dočkala se

-

dnes 13:05 V roce 1963 nahrával legendární muzikant John Coltrane...

Soulfly: Sklízíme ovoce třiceti let práce

-

dnes 12:45 V říjnu vyjde Ritual, jedenácté album americké metalové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů