Kultura

Sandra Bullocková nechce točit romantické komedie

10.6.2009 08:01 Sandra Bullocková přestala točit romantické komedie. "Jsou špatné a směšné," svěřuje se hollywoodská herečka, která ve svém příštím filmu Návrh vstupuje na scénu jako kandidátka na "papírovou svatbu".

"Neoznačila bych to za romantickou komedii. Připomíná mi to spíše filmy z 30. a 40. let, kde byl scénář, a trochu dramatu. Nemůžeme chtít, aby komedie byla dobrá, není-li v ní trochu dramatu," vysvětluje americká herečka, která se vrací na filmová plátna po dvou letech.

Bullocková, jíž bude v červenci 45 let, se objevila ve vedlejších rolích akčních filmů Demolition Man a především Speed Racer. Pak se stala oblíbenou brunetkou s rolemi střiženými na míru, jako třeba ve filmu Slečna drsňák. Ve snímku Návrh hraje Kanaďanku pracující v USA, která se musí provdat, aby unikla vyhoštění ze země. Jejím partnerem ve filmu je jeden z nedávných objevů Hollywoodu Ryan Reynolds. Počátkem tohoto desetiletí Bullocková prohlásila, že lituje, že hrála ve špatných komediích. "Chci mít jiné profesionální zkušenosti," řekla tisku herečka, která dostává 15 miliónů dolarů (285 miliónů korun) za film.

Thrillery nejsou tak úspěšné

Přes její ambice nedávné průniky Bullockové do dramatu nebo thrilleru, jako byly filmy Crash, Předtucha či Dům u jezera, kde se setkala se svým partnerem ze snímku Crash Keanu Reevesem, nevyústily v takový úspěch, jakému se těšily její komedie. Od té doby herečka říká, že bere svou kariéru tak, jak přichází. "Nemám žádné plány. Vím přesně, co budu dělat nyní, například drama nebo animovaný film. Chci jen ukončit to, co zrovna dělám, a vrátit se domů," dodává herečka, která se před čtyřmi lety provdala za Jesse Jamese, tetovanou hvězdu americké televizní reality show. "Když čtete scénář, říkáte si, že to nemůžete točit, když nebudete mít zadek ve formě. Šla jsem tedy do posilovny a snížila jsem příjem proteinů. Ale byla to zábavná zkušenost a myslím, že to za to stálo," popsala Bullocková své přípravy na svou zatím poslední roli. "Nepatřím k těm, kdo příliš vychvalují přednosti jiných herců, ale Sandra je velmi krásná žena. Důvod, proč ji lidé mají rádi, je ten, že si zřejmě svou krásu neuvědomuje jako jiní... umí se smát sama sobě a to je vzácné," nešetří chválou Ryan Reynolds. Film Návrh režisérky a choreografky Anne Fletcherové přichází ve Spojených státech do kin 19. června.

ČTK

nahoru

Kultura:

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

-

dnes 16:00 Video: Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje...

Jan Gebert o dokumentu Až přijde válka: Nejsou to lidé z okraje společnosti

-

dnes 11:09 Českým zástupcem na právě probíhajícím filmovém...

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby