Cestování

České hrady a zámky lákají na červnové akce pro děti

obrazek

Středočeské hrady navštíví také sokolníci se svými dravci.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

11.6.2009 07:16 V červnu patří mnohé středočeské památky dětem. Na hradech a zámcích oživnou nejrůznější bytosti, které budou návštěvníky doprovázet. Nebudou chybět soutěže nebo setkání s dravci či medvědem.

Zámek Hořovice letos slaví tři sta let. Pro všechny, a zejména pro děti, se chystají slavnosti. Kromě prohlídek jsou na 14. června od deseti do 16 hodin připraveny sportovní soutěže, šermířské či kouzelnické vystoupení či ukázky práce záchranářů.

Akce je pořádána ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí. Vstupné pro dospělé je šedesát, pro děti třicet korun a děti do 100 centimetrů mají vstup zdarma. Výtěžek je určen na projekt FOD Klokánek.

Karlštejn zve na speciální prohlídky

Na hradě Karlštejn budou v červnu probíhat mimořádné prohlídky pro děti a jejich cílem bude nejvýznamnější historický interiér hradu – kaple svatého Kříže. Prohlídky jsou určeny pro objednané skupiny, především pro školy, budou proto ve všední dny od úterý do pátku od devíti a 9.30 hodin. Vstupné je sto korun. Prohlídku je třeba předem objednat na chvalinova@stc.npu.cz.

Hrad Karlštejn

FOTO: Miroslav Šára, Právo

Na Konopišti se bude lovit

Zámek Konopiště bude patřit dětem v sobotu 27. června a program od deseti hodin se ponese v loveckém duchu. Den začne krmením medvěda Kazimíra, k vidění budou ukázky ze sokolnictví a k slyšení fanfáry, děti se budou moci zúčastnit dětského lukostřeleckého turnaje a odpočinout si při pohádce, zhlédnout rytířské dřevoklání či divadelní představení Halapartna. Vstupné na akce je dobrovolné.

Zámek Konopiště

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Křívoklát láká na loutky

Na hradě Křivoklát se 1. června otevřela výstava dřevěných loutek Tomáše Brandnera. Bude trvat až do konce srpna a vstup je zdarma. 20. a 21. června pak přilétnou na Křivoklát draví ptáci. Sokolnické ukázky budou probíhat na dolním nádvoří hradu a vstup bude také volný.

Hrad Křivoklát

FOTO: Karolina Zarzycká, Novinky

V Mníšku se objeví čert 

Zábavu pro děti slibují také průvodci na zámku v Mníšku pod Brdy, kteří svůj výklad uzpůsobí dětem poslední červnový víkend. Výklad se soustředí na předměty v expozici a na pohádkově laděné střípky ze životů nejvýznamnějších majitelů. Děti se během prohlídky setkají i s čertem, který se podle pověsti podílel na stavbě zámku.

Zámek v Mníšku pod Brdy

FOTO: Peter Blahuš, Právo

Radek Plavecký, Právo

nahoru

Cestování:

Archeologické naleziště v Egyptě se promění na muzeum pod širým nebem

-

včera 16:07 Video: Poprvé bylo odkryto v 19. století....

Pokuty za sezení na špatném místě? V Benátkách chystají nové nařízení

-

včera 13:19 Právě jste přijeli do Benátek. Pár hodin se procházíte...

Pestrý kubánský koktejl Villa Clara

-

včera 10:58 Lenošení na plážích s velejemným pískem na Cayos de...

V Česku se představí portugalští předci starokladrubského koně

-

včera 09:03 Do České republiky míří předci starokladrubských koní....

Hotely na španělském Costa Blanca skončily s minibary kvůli neplatícím hostům

-

20.9. 15:45 Některé hotely na španělském pobřeží Costa Blanca...

Kam o víkendu s dětmi: Za permoníky do dolu, na archeologické naleziště

-

20.9. 13:23 Léto se už pomalu, ale jistě přehupuje do podzimu....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů