Zahraniční

Slota chce na Slovensku opět zavést trest smrti

obrazek

Předseda SNS Ján Slota

FOTO: Jan Koller, ČTK

28.5.2009 11:18 Vládní Slovenská národní strana (SNS) připravuje návrh na znovuzavedení trestu smrti. Oznámil to předseda strany Ján Slota. SNS chce návrh předložit do parlamentu letos na podzim.

Návrh nemá prakticky žádnou šanci na úspěch, protože opětovné zavedení trestu smrti žádná další parlamentní strana nepodporuje a bylo by v rozporu se slovenskou ústavou. Zavedením trestu smrti by Slovensko navíc porušilo své mezinárodní závazky.

Všeobecně se tento Slotův krok považuje za odpověď na snahu koaliční strany Smer - sociální demokracie, která společně s opozicí prosazuje zachování Speciálního soudu. "Trestu smrti se budou muset obávat především mafiáni, vrahové a pedofilové, kteří opakovaně vraždili nebo sadisticky ubližovali dětem. Několikanásobné vrahy prostě zavěsíme na mašli a nepotřebujeme k tomu žádné speciální soudy," řekl Slota, citovaný na portálu aktualne.sk.

"Při udělení trestu smrti není vyloučen justiční omyl. Trest doživotí je větším trestem než smrt," reagoval ministr spravedlnosti Štefan Harabin.

Československo zrušilo trest smrti krátce po pádu komunistického režimu. Posledním popraveným na území tehdejší ČSSR byl v červnu 1989 vrah Štefan Svitek ze Slovenska.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Rozezlení slovenští farmáři táhli s traktory z východu až na Bratislavu

-

dnes 21:51 Video: Nespokojení farmáři zorganizovali protestní...

Giuliani napadl Bidena

-

dnes 20:42 Neobvykle hrubě napadl Rudy Giuliani, osobní advokát...

Ruskému herci za žert o Krymu hrozí trestní stíhání

-

dnes 19:38 Doběla rozpálil některé ruské politiky populární herec...

USA otřásá nahrávka plačících dětí, které Američané na hranici bez milosti berou rodičům

-

dnes 19:03 Video: Kojenci, batolata, malé děti, teenageři. Ti...

Světem loni bloudilo rekordních 68,5 miliónu uprchlíků

-

dnes 18:06 Kvůli válečným konfliktům, násilí a pronásledování bylo...

V Nizozemsku zadrželi tři muže podezřelé z napojení na Islámský stát

-

dnes 16:09 Nizozemská policie zadržela tři muže podezřelé z vazby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů