Kultura

Safari na Okavangu vstoupilo do českých 3D kin

13.5.2009 13:21 Po prvním úspěšném 3D filmu Divoké safari vstupuje na česká plátna další pozoruhodné dobrodružství z africké přírody Safari na Okavagu. Místo únavného zeměpisného dokumentu diváci zhlédnou obraz safari v zatopené krajině. Díky trojrozměrné technologii se budou moci dotknout chobotu slona či rozhrnovat trávu v bažině, jíž projíždí loďka s kamerou.

Při sledování snímku Africké dobrodružství 3D: safari na Okavangu budou moci diváci s polu s dokumentaristy a ochránci přírody cestovat po spletitých lagunách, kanálech a ostrovech delty řeky Okavango, jež se řadí mezi nejkrásnější a nejzachovalejší přírodní rezervace na Zemi.

Delta, kterou vytvořily zátopové vody Okavanga, je tak velká, že je možné ji vidět ze vzduchu (jak je vidět i ve filmu) jako obrovskou ruku poskytující záchranu celému zpustošenému regionu.

Delta se rozprostírá na ploše dvacet tisíc kilometrů čtverečních a teprve před pár desítkami let objevili lidé její divokost a krásu.

Jihoafrická zooložka Liesl Eichenbergerová společně s autorem světově proslulých přírodopisnýchsnímků Timem Liversedgem nabízí divákům napínavé dobrodružství.

Cesta začíná v severním pásu delty Okavanga, kde řeka protéká oblastí papyrů širokou šestnáct kilometrů a diváci mají příležitost proplout deltou doslova tváří v tvář hrochům, krokodýlům, slonům, lvům a množství různých druhů antilop.

Originální zpracování zprostředkuje divákům cestu džunglí v otevřeném autě s pohonem na všechna čtyři kola, motorové lodi, létajícím člunu a dokonce v tradičních kánoích Mokoro vydlabaných z kmene stromu.

„Chtěl jsem, aby naše fotoreportáž safari bylo co nejrealističtější a diváci měli pocit, že sedí na zadním sedadle džípu,“ řekl tvůrce filmu Ben Stassen. 

Kromě neopakovatelného vizuálního zážitku přináší Africké dobrodružství 3D také důležité poselství, které upozorňuje na nutnost záchrany unikátních ekosystémů pro příští generace.

Safari na Okavagangu

USA (2007), 40 minut

Produkce, scénář a režie: Ben Stassen

Vedoucí výroby: Tim Liversedge

Kamera: Sean MacLeod Phillips

Hrají: zvířata a Tim Liversedge, Liesl Eichenbergerová, June Liversedge

       

 

 

Karolina Zarzycká, Novinky

nahoru

Kultura:

Před 60 lety zemřel legendární malíř Josef Lada

-

dnes 08:06 Josef Lada zemřel před 60 lety, 14. prosince 1957. Jeho...

Filmové premiéry: Star Wars: Poslední z Jediů, Jumanji: Vítejte v džungli či Thelma

-

dnes 07:00 Video: Milovníky Star Wars čeká další pokračování...

Národní galerie chystá retrospektivu Kupky. Přijede i čínský umělec Aj Wej-Wej

-

včera 18:03 Čínský umělec a politický aktivista Aj Wej-Wej zítra v...

Ceny Anděl budou 20. března, žánrovky se zařadí do hlavního večera

-

včera 16:10 Hudební ceny Anděl budou vyhlášeny 20. března večer v...

RECENZE: Star Wars jsou tu hlavně pro fanoušky

-

včera 14:47 Video: Režisér Rian Johnson přichází s další epizodou...

Adaptace filmů mají úspěch i na jevišti

-

včera 13:52 Divadelní inscenace podle známých filmů jsou tradiční...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby