Kultura

Safari na Okavangu vstoupilo do českých 3D kin

13.5.2009 13:21 Po prvním úspěšném 3D filmu Divoké safari vstupuje na česká plátna další pozoruhodné dobrodružství z africké přírody Safari na Okavagu. Místo únavného zeměpisného dokumentu diváci zhlédnou obraz safari v zatopené krajině. Díky trojrozměrné technologii se budou moci dotknout chobotu slona či rozhrnovat trávu v bažině, jíž projíždí loďka s kamerou.

Při sledování snímku Africké dobrodružství 3D: safari na Okavangu budou moci diváci s polu s dokumentaristy a ochránci přírody cestovat po spletitých lagunách, kanálech a ostrovech delty řeky Okavango, jež se řadí mezi nejkrásnější a nejzachovalejší přírodní rezervace na Zemi.

Delta, kterou vytvořily zátopové vody Okavanga, je tak velká, že je možné ji vidět ze vzduchu (jak je vidět i ve filmu) jako obrovskou ruku poskytující záchranu celému zpustošenému regionu.

Delta se rozprostírá na ploše dvacet tisíc kilometrů čtverečních a teprve před pár desítkami let objevili lidé její divokost a krásu.

Jihoafrická zooložka Liesl Eichenbergerová společně s autorem světově proslulých přírodopisnýchsnímků Timem Liversedgem nabízí divákům napínavé dobrodružství.

Cesta začíná v severním pásu delty Okavanga, kde řeka protéká oblastí papyrů širokou šestnáct kilometrů a diváci mají příležitost proplout deltou doslova tváří v tvář hrochům, krokodýlům, slonům, lvům a množství různých druhů antilop.

Originální zpracování zprostředkuje divákům cestu džunglí v otevřeném autě s pohonem na všechna čtyři kola, motorové lodi, létajícím člunu a dokonce v tradičních kánoích Mokoro vydlabaných z kmene stromu.

„Chtěl jsem, aby naše fotoreportáž safari bylo co nejrealističtější a diváci měli pocit, že sedí na zadním sedadle džípu,“ řekl tvůrce filmu Ben Stassen. 

Kromě neopakovatelného vizuálního zážitku přináší Africké dobrodružství 3D také důležité poselství, které upozorňuje na nutnost záchrany unikátních ekosystémů pro příští generace.

Safari na Okavagangu

USA (2007), 40 minut

Produkce, scénář a režie: Ben Stassen

Vedoucí výroby: Tim Liversedge

Kamera: Sean MacLeod Phillips

Hrají: zvířata a Tim Liversedge, Liesl Eichenbergerová, June Liversedge

       

 

 

Karolina Zarzycká, Novinky

nahoru

Kultura:

Budař a Huba jako Masaryk a Čapek v novém historickém snímku

-

dnes 17:46 Ve čtvrtek padla první klapka historického filmu Hovory...

Služebnice je zpět. Sci-fi dystopie pokračuje druhou řadou

-

dnes 16:56 Americká série Příběh služebnice, odehrávající se v...

Češi nechtějí platit za filmy z internetu, často je problém i s češtinou

-

dnes 14:55 Filmy a seriály na internetových televizích vynášejí ve...

Letní shakespearovské slavnosti od června

-

dnes 12:14 Letní shakespearovské slavnosti 2018 zahájí 26. června...

Kdo bude hrát nepřítele Ameriky Weinsteina? Film už se chystá

-

dnes 10:42 Film o Harveym Weinsteinovi je na cestě. Producent,...

Saxofonista skupiny Spolektiv Antonín Vidlák: Doufám, že je naše hudba stále dost nápaditá a pestrá

-

dnes 09:26 Jihočeská skupina Spolektiv si v dubnu připomíná třicet...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby