Kultura

Bruce Willis spojí síly s provokatérem Kevinem Smithem

5.5.2009 11:18 Akční hvězda osmdesátých a devadesátých let Bruce Willis zase potěší diváky rolí ve stylu, který ho nejvíc proslavil, tedy jako drsný vtipný polda. Nová komedie A Couple of Dicks ale může být úplně jiná než Smrtonosné pasti, Willise totiž bude režisérsky směrovat slavný provokatér Kevin Smith, kterému uhlazený hollywoodský mainstream nic moc neříká.

O ději filmu, který přijde do kin v roce 2010, se zatím moc neví. Má to být komedie o dvou policajtech, kteří hledají ukradenou vzácnou baseballovou kartičku a navíc zachraňují unesenou ženu z rukou gangsterů.

Jeden z policistů bude Willis a druhého bude zřejmě hrát Tracy Morgan, což není žena, jak by se podle jména mohlo zdát, ale jednačtyřicetiletý černošský komik z New Yorku. Dvojice tak může připomínat Mela Gibsona a Dannyho Glovera ze Smrtonosné zbraně.

Režisér filmu Kevin Smith je pověstný provokacemi a vulgárním humorem, který některé slabší povahy neunesou. Proslavil se v devadesátých letech, kdy za 27 000 dolarů natočil první celovečerní film Mladí muži za pultem. Na festivalu v Cannes vzbudil senzaci a režisér pokračoval neméně ostrými komediemi jako Hledám Amy nebo Dogma, které pobouřilo americké křesťany.

Jeho poslední komedie Zack a Miri točí porno vypráví o tom, jak se dva neúspěšní spolužáci kolem třicítky na třídním srazu rozhodnou, že se proslaví alespoň v erotice. Právě teď běží i v českých kinech.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby