Kultura

Bruce Willis spojí síly s provokatérem Kevinem Smithem

5.5.2009 11:18 Akční hvězda osmdesátých a devadesátých let Bruce Willis zase potěší diváky rolí ve stylu, který ho nejvíc proslavil, tedy jako drsný vtipný polda. Nová komedie A Couple of Dicks ale může být úplně jiná než Smrtonosné pasti, Willise totiž bude režisérsky směrovat slavný provokatér Kevin Smith, kterému uhlazený hollywoodský mainstream nic moc neříká.

O ději filmu, který přijde do kin v roce 2010, se zatím moc neví. Má to být komedie o dvou policajtech, kteří hledají ukradenou vzácnou baseballovou kartičku a navíc zachraňují unesenou ženu z rukou gangsterů.

Jeden z policistů bude Willis a druhého bude zřejmě hrát Tracy Morgan, což není žena, jak by se podle jména mohlo zdát, ale jednačtyřicetiletý černošský komik z New Yorku. Dvojice tak může připomínat Mela Gibsona a Dannyho Glovera ze Smrtonosné zbraně.

Režisér filmu Kevin Smith je pověstný provokacemi a vulgárním humorem, který některé slabší povahy neunesou. Proslavil se v devadesátých letech, kdy za 27 000 dolarů natočil první celovečerní film Mladí muži za pultem. Na festivalu v Cannes vzbudil senzaci a režisér pokračoval neméně ostrými komediemi jako Hledám Amy nebo Dogma, které pobouřilo americké křesťany.

Jeho poslední komedie Zack a Miri točí porno vypráví o tom, jak se dva neúspěšní spolužáci kolem třicítky na třídním srazu rozhodnou, že se proslaví alespoň v erotice. Právě teď běží i v českých kinech.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Nositel Dvořákovy ceny v Rudolfinu nadchl

-

dnes 13:31 Pro svůj pondělní recitál na mezinárodním hudebním...

RECENZE: Brno si tentokrát řeklo o Bludný balvan

-

dnes 11:59 Než se vypravíte na novou inscenaci Hany Burešové do...

Zábavný seriál i dokumenty. Stream.cz představil nové programy

-

dnes 11:53 Video: Společnost Seznam.cz představila v úterý...

Kvarteto Miroslava Krobota míří na festivaly do USA a Španělska

-

dnes 10:27 Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před...

Ventolin se chystá na křest alba

-

dnes 08:56 Přední představitel elektronické hudby Ventolin (David...

Nová DVD: Zahradnictví: Rodinný přítel, Vetřelec: Covenant, Strážci galaxie Vol. 2 a Příšerky pod hladinou

-

dnes 07:03 Týden před premiérou druhé části trilogie Zahradnictví:...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby