Domácí

Pro doklady bude možné jít i v květnu, vnitro zrušilo odstávku

23.4.2009 15:37 (aktualizováno: 23.4.2009 15:48) Ministerstvo vnitra se rozhodlo zrušit plánovanou odstávku informačních systémů. Počátkem května měly být tyto systémy, zajišťující například vydávání veškerých dokladů či registraci vozidel, mimo provoz. Resort se rozhodl odstávku od 1. do 10. května zrušit, místo toho změny provede v době květnových svátků.

"Zvažovaná odstávka informačních systémů evidence obyvatel, občanských průkazů, cestovních dokladů a registrů vozidel by byla omezující. Proto ministerstvo vnitra nakonec zvolilo sice náročnější a komplikovanější variantu, která se ale občanů nijak nedotkne," oznámil resort v tiskové zprávě.

Plánovaná odstávka úzce souvisí se zaváděním takzvaných základních informačních registrů. Z těch mají od 1. července 2010 úřady čerpat potřebné údaje o občanech.

Vznikne registr obyvatel, registr osob (firem a úřadů), registr územní identifikace, adres a nemovitostí a registr práv a povinností úřadů, firem i občanů. Lidem tak odpadne nutnost obíhat několik různých úřadů například kvůli tomu, budou-li chtít nahlásit kupříkladu změnu bydliště.

Údaje v registrech budou úředníci považovat za důvěryhodné a nebudou už znovu muset ověřovat jejich správnost. Lidé se také buď elektronicky či poštou jednou za rok dozví, který úřad se o jejich údaje zajímal.

Jaroslav Soukup, Novinky

nahoru

Domácí:

Češi mají na útratu o 11 tisíc měsíčně méně než Němci. Jsme otloukánci, zní z KSČM

-

dnes 11:02 Průměrná mzda v Česku dosáhla ve druhém letošním...

Bundy a kabáty jen tak neodložíme, víkend proprší a bude chladno

-

dnes 09:55 Astronomický podzim sice začíná už v pátek, ale vypadá...

Pelikán navrhuje odvolání soudkyně Králové známé z kauzy Jany Nečasové

-

dnes 08:54 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

ČSSD nabídla dědicům právníka Altnera 180 miliónů jako mimosoudní vyrovnání

-

dnes 08:28 ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera...

V babyboxu ve Strakonicích našli holčičku

-

dnes 06:09 Do strakonického babyboxu v noci na čtvrtek někdo...

Státní zástupci prověřují nemocnice i pojišťovny kvůli bonusům

-

dnes 05:00 Kam mizí milióny, které nemocnice inkasují ze slev od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby