Kultura

Kandidáti na šéfa ČT podávají přihlášky

obrazek

O místo se chce ucházet i Jana Bobošíková.

FOTO: Milan Malíček, Právo

21.4.2009 15:25 Kandidáti na místo generálního ředitele České televize (ČT) budou ve středu podávat od rána do šestnácti hodin na sekretariátu Rady ČT své přihlášky do výběrového řízení. „Počty zájemců zveřejníme asi do půl hodiny po uzávěrce a jména zájemců v pátek 24. dubna,“ řekl Právu předseda Rady ČT Jiří Baumruk.

První kolo konkursu se uskuteční 13. května, kdy Rada ČT rozhodne o pěti uchazečích, ze kterých ve druhém kole vybere nového ředitele veřejnoprávní stanice. Současnému šéfovi Jiřímu Janečkovi končí mandát 16. července. Pravděpodobně ho hodlá obhájit.

Svou kandidaturu ohlásil mj. exekutivní ředitel hudební stanice Óčko Hynek Chudárek (47 let), který má zkušenosti z mediálního prostředí, i dobré výsledky v managerském řízení.

Bobofičák startuje

„Na 99 procent projekt dodám. Bobofičák startuje,“ sdělila Právu europoslankyně Jana Bobošíková, která šéfovala zpravodajství ČT v době televizní stávky na přelomu let 2000/2001 a stála proti rebelům na straně ředitele Jiřího Hodače, kterého zvolila tehdejší Rada ČT. Dodala, že chce snížit počet vedoucích pracovníků.

„Z jedenácti na sedm a zamezit plýtvání peněz. Není možné, aby si v době krize zrekonstruoval ředitel za milióny korun z koncesionářských poplatků svou kancelář,“ uvedla pro Právo v úterý Bobošíková. ČT má v současné době ne jedenáct, ale čtrnáct odborných ředitelů.

Zklamal, ale hlásí se

Časopis Týden napsal, že o místo ředitele ČT se bude ucházet zřejmě Petr Klimeš, který v roce 2002 v ČT pracoval jako finanční ředitel a v roce 2003 vedl veřejnoprávní televizi půl roku jako prozatímní ředitel. Na projektu podle Týdne spolupracuje s bývalým ředitelem ČT a pozdějším kancléřem prezidenta Václava Havla Ivo Mathém a filmovým producentem Čestmírem Kopeckým.

Klimešovo předchozí působení ale dopadlo neslavně. Televize tehdy vykázala ztrátu bezmála 400 miliónů korun a pro rok 2003 předával Klimeš svému nástupci, finančnímu řediteli Františku Lambertovi, výhled ztráty 300 miliónů korun. Ten ji ale dokázal za pět měsíců snížit jen na 120 miliónů korun.

Jana Perglerová, Právo

nahoru

Kultura:

Kolegové i veřejnost se v pátek rozloučí s Gabrielou Vránovou

-

včera 18:13 Poslední rozloučení s herečkou Gabrielou Vránovou se...

Lipo má klip o chlapci, který překonává handicap

-

včera 17:31 Video: Liberecký raper Lipo v novém klipu připomíná...

Sochy Maria Kotrby budou vystaveny v Broumově

-

včera 16:08 V Galerii Dům v klášteře v Broumově budou vystaveny...

Jak se dívat na masakry minulosti? Ve Varech bude o vítězství bojovat i Radu Jude

-

včera 15:17 O hlavní cenu karlovarského festivalu – Křišťálový...

Mandrage zveřejnili mrazivý videoklip k písničce Apolinář

-

včera 15:09 Video: Kapela Mandrage letos vydala album Po půlnoci,...

Skupova Plzeň v Kristových letech

-

včera 14:39 Největší domácí přehlídka loutkového divadla Skupova...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů