Komerční články

Zdravotní asistence přináší úsporu času a větší komfort

20.4.2009 00:01 Zdraví se pravidelně umisťuje nejvýše v hodnotových žebříčcích různých anket. Není ale lehké skloubit péči o zdravotní kondici a každodenní pracovní shon. Všichni to známe: dlouhé objednací termíny, plné čekárny. Poradíme Vám, jak se tomu vyhnout.

Většina populace vnímá pozitivně úroveň poskytované lékařské péče v ČR, která je i podle mezinárodních studií srovnatelná s jinými vyspělými státy. Oprávněně však kritizuje horší organizaci a nedostatečnou komunikaci. Nevyhovují dlouhé objednací lhůty a následně ještě dlouhý čas strávený v čekárnách. Souvisí to s vysokým využíváním lékařské péče v ČR, která je s průměrnými 12 návštěvami u lékaře na jednoho obyvatele ročně druhá v Evropě (údaj z února 2009). V subjektivním hodnocení vstřícnosti zdravotního systému je pro Čechy nejdůležitější srozumitelná komunikace a důstojné zacházení (Kulatý stůl k budoucnosti financování zdravotnictví v ČR, 2008), tedy oblasti, kde rovněž máme co dohánět.

 

Pokrok slibuje nově zavedený program zdravotní asistence, s nímž přichází UNIQA pojišťovna. Cílem programu je zjednodušení přístupu k čerpání zdravotní péče a individuální přístup, aby se z „pacienta“ stal „klient“. Vstupu na trh předcházel průzkum, který ukázal, že osoby v produktivním věku s nadprůměrným výdělkem jsou ochotné si za tento komfort připlatit. Produkt oceňovali zejména manažerky a manažeři z větších měst. Program zahrnuje služby, po nichž respondenti v rámci průzkumu nejvíce volali:

- zprostředkování termínu první návštěvy u specialisty nejdéle do 5 dnů a přijetí v ordinaci     nejpozději do 30 minut

- telefonické zdravotní poradenství

- odborný rozbor stávající diagnózy pacienta a doporučení dalšího postupu léčení

Všechny služby jsou dostupné nepřetržitě na bezplatné telefonní lince. Klient je nasměrován podle svého bydliště do nejbližšího smluvního zdravotního zařízení. Zdravotní zařízení jsou vybrána rovnoměrně po celé ČR podle kvality a úrovně doprovodné péče – musí mít například delší provozní dobu a centrální recepci. Chcete-li se dozvědět více, volejte bezplatně 800 120 020 nebo klikněte na www,uniqa.cz

UNIQA pojišťovna, a.s.

nahoru

Komerční články:

Škoda Auto pomáhá handicapovaným motoristům s pořízením nového vozu

-

18.6. 15:20 Jediný český výrobce osobních automobilů se dlouhodobě...

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

-

18.6. 11:33 Každý investor přemýšlí, jaký obor je z hlediska...

Kvalita zdravotní péče mimo ČR je často nižší. Asistenční služba je důležitější než pojistné limity

-

18.6. 09:29 V zahraničí se turisté často setkávají s nižší úrovní...

Český trh drogerie se mění. Drogerii nakoupíte online za půlku

-

18.6. 08:35 Ceny na Ageo.cz s promo kódem RBA25 poskytujícím slevu...

Vchodové dveře LOMAX vynikají nebývalou odolností a výbornými izolačními vlastnostmi

-

18.6. 00:01 Již dlouho neplatí, že by byl zákazník při výběru...

Eurojackpot drží na maximu už několik týdnů

-

13.6. 11:00 Co byste dělali s výhrou 2,322 miliardy? Padne konečně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů