Zahraniční

Němka skočila do výběhu ledních medvědů, pokousaná přežila

obrazek

Lední mědvěd (Ursus maritimus). Ilustrační foto

FOTO: Alexandra Beier , Reuters

10.4.2009 18:50 Návštěvnice berlínské zoo z neznámých důvodů v pátek skočila do výběhu ledních medvědů (Ursus maritimus). Jeden ze čtyř dospělých medvědů se na ni vrhl před zraky hojných návštěvníků a kousl ji do končetin. Pak ho zahnali ošetřovatelé a ženu vytáhli. Motiv jejího činu není znám.

Žena do výběhu skočila kolem půl jedenácté zrovna ve chvíli, kdy se medvědi krmili, uvádí agentura Reuters. Proto útok vidělo tolik návštěvníků zoo. 

"Náš poplašný systém zafungoval. Jinak by to skončilo zle také pro medvěda," uvedl mluvčí berlínské zoo Heiner Klös, aniž prozradil jméno útočícího zvířete. Pověstný Knut, kterého vychoval ošetřovatel, když ho matka zavrhla, to však nebyl. V části, kde se neštěstí odehrálo, žije většina ledních medvědů berlínské zoo, včetně Knutovy matky Tosky. Podle berlínské policie, která případ šetří, byla možná žena pomatená. „Nespadla do klece náhodou, ale sama tam skočila,“ uvádí se v prohlášení ruky zákona. Žena byla převezena do nemocnice Virchow, informace o vážnosti jejích zranění nebyly zveřejněny. 

Knut v centru pozornosti

Šlo přitom už o druhý incident tohoto druhu během několika měsíců. V prosinci minulého roku jistý sedmatřicetiletý muž z Chotěbuzi pronikl do skalnatého výběhu světoznámého Knuta. Tehdy se incident obešel bez zranění, neboť medvěda se podařilo včas vylákat do uzamykatelného prostoru a muže si z Knutova skaliska odvedla policie. [celá zpráva] Medvědí sirotek, jenž po raném odvržení matkou počátkem roku 2007 přežil díky dojemné péči už zesnulého chovatele Thomase Dörfleina, má ovšem stále nejistou budoucnost. Už měsíce se vedou diskuse o tom, zda má být poslán do některé jiné zoologické zahrady, kde by se spářil s nějakou samicí. Žhavou kandidátkou byla naposledy medvědice Lara ze zoo v západoněmeckém Gelsenkirchenu. Proti jeho odvozu protestuje hnutí Knut navždy v Berlíně, jejíž členky chodí za Knutem každý den.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Trump nechal Putina pozvat do Washingtonu

-

dnes 23:05 Americký prezident Donald Trump požádal svého poradce...

USA považují Guccifera 2.0 za důkaz vměšování Moskvy

-

dnes 21:06 Původně se za pseudonymem Guccifer skrýval rumunský...

V Popradu vyhlásili kvůli bleskovým povodním mimořádný stav

-

dnes 20:21 Video: Z důvodu přetrvávajících dešťů a lokálních...

Problém vyřešen, belgická letiště opět přijímají

-

dnes 17:35 aktualizováno Belgie ve čtvrtek vpodvečer na několik...

O zapojení Rusů do otrav novičokem nevíme, vyvrací spekulace britský politik

-

dnes 15:42 Za divokou spekulaci označil ve čtvrtek náměstek...

Putin hodnotí schůzku s Trumpem jako úspěch, který se mocné skupiny snaží popřít

-

dnes 14:36 Helsinský summit s americkým prezidentem Donaldem...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů