Domácí

Volby by vyhrála ČSSD, ODS mírně ztrácí

obrazek

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

7.4.2009 14:19 Volby do Sněmovny by nyní vyhrála ČSSD se ziskem 36,4 procenta, druhá ODS ztrácí necelé tři procentní body a volilo by ji 33,5 procenta lidí. Komunisté by získali 10,6 procenta, lidovci 8,6 a zelení pouze 3,9 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Median.

Volební model napovídá, že oproti minulému šetření si obě nejsilnější strany mírně pohoršily. Sociální demokracie by zvítězila, volilo by ji 36,4 procenta voličů. Druhá ODS na ni ztrácí necelé tři procentní body a v březnu by ji volilo 33,5 procenta oprávněných voličů. V únorovém průzkumu byl rozdíl 1,5 procentního bodu.

Se značným odstupem by třetí místo obsadili komunisté, kterým by svůj hlas odevzdalo 10,6 procenta lidí. Lidovce by volilo 8,6 procenta a zelené 3,9. S ohledem na statistickou chybu není jisté, zda by se Strana zelených do Sněmovny dostala.

Voleb by se zúčastnilo 62 procent voličů. Volební model reprezentuje rozhodnuté voliče, kteří jsou rozhodnuti jít k volbám a vědí, kterou stranu by volili.

Jaroslav Soukup, Novinky

nahoru

Domácí:

Hlavně že zákon o EET platí, řekl Babiš po rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 10:17 aktualizováno Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) je...

Topolánek: Nejsem klasický politik

-

dnes 10:04 Video: Nepokládám se za klasického politika, nesedím ve...

Poslanci rozhodnou o šéfech komisí, Ondráček nemá protikandidáta

-

dnes 09:46 aktualizováno Poslanci budou v pátek vedle...

Ústavní soud zrušil část zákona o EET

-

dnes 09:06 Video: aktualizováno Ústavní soud (ÚS) částečně...

Liberec bude provozovat pohřební službu

-

včera 23:42 Liberec bude nabízet lidem levné pohřby. Město se...

Babišovi ministři jsou srdcaři, rozplýval se Zeman

-

včera 21:23 Z ministrů Andreje Babiše (ANO) jsem měl dobrý pocit,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby