Krimi

Trhovci na Znojemsku napadli inspektory, brali jim své zboží

obrazek

Policisté si museli přivolat na agresivní trhovce posily. Ilustrační foto

FOTO: Petr Hloušek, Právo

30.3.2009 11:58 Patnáct policistů a deset inspektorů České obchodní inspekce se ukázalo být nedostatečným počtem pro nedělní kontrolu tržnice v blízkosti bývalého hraničního přechodu Hatě na Znojemsku. Trhovci nechtěli kontrolorům zboží vydat a brali jim je z rukou. Po přivolání posil se nakonec inspektorům podařilo zabavit zboží za více než deset miliónů korun.

Urychleně připravená akce udeřila na trhovce v neděli a kontroloři s policejní asistencí vyrazili do nechvalně proslulého areálu asijské tržnice.

Trhovci byli ale agresivní a nechtěli se smířit se zabavením zboží. Nedbali ani na přítomnost policie. „Vzhledem k tomu, že trhovci se již zabavené zboží pokoušeli inspektorům brát pod rukama, velitel akce zhodnotil bezpečnostní situaci a museli jsme přizvat posily ze znojemského inspektorátu cizinecké policie,“ řekl Pittner.

Za zvýšené policejní asistence se pak podařilo dokončit razii a do zvláštních skladů putovalo 4 141 plagiátů zboží. Jednalo se o kabelky, textil, opasky, ale i hodinky, parfémy a další. V případě jejich prodeje by majitelům ochranných známek vznikla škoda za 10 miliónu korun. Jediné, v čem tentokrát asijští trhovci uspěli, byla kontrola legálnosti jejich pobytu. Policisté v této souvislosti nemuseli udělit žádnou pokutu.

Podle mluvčího cizinecké policie Romana Pittnera vzešla iniciativa ke kontrole ze strany inspektorů ČOI na počátku víkendu.  

Policistům nedělní kontrola potvrdila rostoucí agresivitu trhovců. Jejich nájezd na kontrolory, kterým brali již zabavené zboží, je pokračováním incidentů z loňska, kdy vietnamský trhovec policistovi způsobil otřes mozku a v lednu letošního roku byla napadena policistka a utrpěla zhmožděniny. Oba trhovci byli za trestné činy útok na veřejného činitele odsouzeni.

Milan Vojtek, Právo

nahoru

Krimi:

Policista vracející se ze služby zadržel opilého řidiče

-

dnes 18:37 Notně pod parou byl v neděli brzy ráno pětadvacetiletý...

Ve Zlíně hořela na parkovišti tři osobní auta

-

dnes 15:27 Tři osobní auta poničil v neděli požár na parkovišti...

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby