Domácí

Vedení Exekutorské komory zbavilo šéfa Podkonického funkce

Bývalý prezident Exekutorské komory Juraj Podkonický.

ZDROJ: Prima FTV

25.3.2009 12:37 (aktualizováno: 25.3.2009 15:00) Exekutorská komora ČR má nového předsedu. Prezidium Exekutorské komory ve středu vyměnilo ve funkci šéfa Juraje Podkonického za dosavadního člena vedení Karla Urbana. Informovala o tom tajemnice exekutorské komory Jitka Nezvalová. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ale požadoval odchod celého vedení.

Prezidium také zbavilo funkce dosavadní místopředsedkyni Jitku Wolfovou a nahradilo ji Vladimírem Plášilem. Důvodem odvolání šéfů komory je podle Nezvalové zejména to, že si Podkonický spolu s Wolfovou založil uvnitř komory sdružení. "Sdružení je v rozporu se zákonnou povinností nezávislosti a s etikou exekutorského povolání," uvedla tajemnice.

Prezidiu vadí také účast dosavadního šéfa stavovské organizace ve společnosti, která provozuje inkasa pohledávek, což podle něj odporuje nezávislosti exekutora. "Členové komory, včetně prezidia, se také cítí profesně poškozeni z dlouhodobě negativní prezentace exekutorské činnosti v médiích," dodala Nezvalová.

Část vedení komory se pokusila odvolat Podkonického a Wolfovou z funkcí již v únoru. Navrhli to tři zbývající členové prezidia - Urban, Plášil a Jan Pekárek. Nakonec se však dohodli s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, že to neudělají. Nového šéfa měl v dubnu zvolit sněm, na kterém již Podkonický neměl kandidovat.  

Pospíšil v únoru vyzval původně k rezignaci celé vedení komory, protože nedokázala v termínu připravit registr všech exekucí. Návrh tří zástupců na odvolání šéfa ministr tehdy zamítl s tím, že za chyby není zodpovědný jen Podkonický [celá zpráva].

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman po volbách nebude spěchat se svoláním Sněmovny, využije maximální lhůtu

-

dnes 16:29 Prezident Miloš Zeman chce využít maximální lhůtu,...

Zeman se pochlubil dřevěným samopalem na novináře, zásobník je z lahve Becherovky

-

dnes 15:53 Video: aktualizováno Prezident Miloš Zeman se na závěr...

Začínající učitel má o tisíce víc než kolegyně. Je jich málo

-

dnes 14:33 Dát se na kantořinu není z pohledu mladého muže...

České domácnosti jsou spokojeny nejvíce od roku 2013

-

dnes 14:26 Ekonomice se daří, platy rostou a lidí bez práce ubývá....

Člen volební komise v Pardubicích si musel převléknout nevhodné tričko

-

dnes 14:00 Video: aktualizováno V první den voleb do Sněmovny...

Unavený Babiš, útočný Zaorálek a monology místo diskuse, hodnotí experti předvolební debaty

-

dnes 12:23 Experti na politickou komunikaci si v rámci čtvrteční...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby