Domácí

Vedení Exekutorské komory zbavilo šéfa Podkonického funkce

Bývalý prezident Exekutorské komory Juraj Podkonický.

ZDROJ: Prima FTV

25.3.2009 12:37 (aktualizováno: 25.3.2009 15:00) Exekutorská komora ČR má nového předsedu. Prezidium Exekutorské komory ve středu vyměnilo ve funkci šéfa Juraje Podkonického za dosavadního člena vedení Karla Urbana. Informovala o tom tajemnice exekutorské komory Jitka Nezvalová. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ale požadoval odchod celého vedení.

Prezidium také zbavilo funkce dosavadní místopředsedkyni Jitku Wolfovou a nahradilo ji Vladimírem Plášilem. Důvodem odvolání šéfů komory je podle Nezvalové zejména to, že si Podkonický spolu s Wolfovou založil uvnitř komory sdružení. "Sdružení je v rozporu se zákonnou povinností nezávislosti a s etikou exekutorského povolání," uvedla tajemnice.

Prezidiu vadí také účast dosavadního šéfa stavovské organizace ve společnosti, která provozuje inkasa pohledávek, což podle něj odporuje nezávislosti exekutora. "Členové komory, včetně prezidia, se také cítí profesně poškozeni z dlouhodobě negativní prezentace exekutorské činnosti v médiích," dodala Nezvalová.

Část vedení komory se pokusila odvolat Podkonického a Wolfovou z funkcí již v únoru. Navrhli to tři zbývající členové prezidia - Urban, Plášil a Jan Pekárek. Nakonec se však dohodli s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem, že to neudělají. Nového šéfa měl v dubnu zvolit sněm, na kterém již Podkonický neměl kandidovat.  

Pospíšil v únoru vyzval původně k rezignaci celé vedení komory, protože nedokázala v termínu připravit registr všech exekucí. Návrh tří zástupců na odvolání šéfa ministr tehdy zamítl s tím, že za chyby není zodpovědný jen Podkonický [celá zpráva].

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...

Odvolat Okamuru? Poslanci ANO rozpolceni

-

dnes 04:00 Babišovi poslanci se dostali do delikátní situace....

Naganský expres míří do muzea

-

dnes 02:30 Záchrana „Naganského expresu“ se po několika letech...

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby